Bezrobocie we wrześniu utrzymało się na rekordowo niskim poziomie

Bezrobocie we wrześniu utrzymało się na rekordowo niskim poziomie
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,8% we wrześniu 2018 r., czyli nie zmieniła się wobec poprzedniego miesiąca, wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jak poinformowała minister Elżbieta Rafalska.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,8% we wrześniu 2018 r., czyli nie zmieniła się wobec poprzedniego miesiąca #bezrobocie #praca @MRPiPS_GOV_PL

„Mamy już nasze dane, które pokazują, że na koniec września stopa bezrobocia utrzymała się na takim samym poziomie, jak w sierpniu – jest to 5,8%. Natomiast w dalszym ciągu – trochę, już nie tak mocno, jak wcześniej – wypadają nam z rejestrów osoby bezrobotne i tych bezrobotnych jest dzisiaj mniej niż 950 tys., dokładnie 948 tys.” – powiedziała Rafalska w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu sierpnia 2018 r. wyniosła 958,6 tys. wobec 961,8 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 1 136,1 tys. przed rokiem.

W projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. rząd przyjął, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 6,2% na koniec 2018 r. i obniży się do 5,6% na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews