Bezpłatne warsztaty, granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu: Santander Bank Polska startuje z projektem skierowanym do kobiet

Bezpłatne warsztaty, granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu: Santander Bank Polska startuje z projektem skierowanym do kobiet
Źródło: CyberRescue
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W projekcie szkoleniowo-rozwojowym mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę. Program, który jest wspólną inicjatywą Santander Bank Polska oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, startuje 11 maja.

Rozwój kompetencji

Projekt MOCne w biznesie zapewni wsparcie na kilka różnych sposobów – szkolenia, dofinansowanie – wejścia kapitałowe oraz granty. Jedną z głównych części inicjatywy jest cykl szkoleń i spotkań rozwojowych. Ich tematyka skupia się na ważnych i praktycznych zagadnieniach rynkowych. Swoim doświadczeniem oraz wiedzą podzielą się znane kobiety, a przy tym ekspertki w swoich dziedzinach m. in. Sara Koślińska – CEO Limitless, Anna Orska – założycielka i właścicielka marki biżuterii ORSKA i dobrze wszystkim znana dziennikarka Dorota Wellman. Już 11 maja odbędzie się pierwsze z dziewięciu spotkań: Budowanie marki osobistej. Poprowadzi je blogerka i właścicielka marki Spadiora, Marta Lech-Maciejewska. Cały cykl potrwa do listopada – pełny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

Czytaj także: Program grantowy „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO” Santander Bank Polska >>>

Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce odpowiadają za tworzenie niemal 50% PKB i dają zatrudnienie 6,75 mln osób. Niestety pandemia sprawiła, że kobiety są mniej skłonne do ich zakładania, a młodymi przedsiębiorcami istotnie częściej są mężczyźni – zarówno w Polsce, jak i na świecie. W Europie i Ameryce Północnej mniej niż jedna na 20 kobiet decyduje się na założenie firmy. Mamy więc do czynienia z gender gap w sferze przedsiębiorczości. Dlatego wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości przygotowaliśmy MOCne w biznesie. To inspirujący projekt, do którego zapraszam wszystkie kobiety, które stawiają na swój rozwój, inwestowanie w siebie i poszerzanie swoich horyzontów. Wzajemnie inspirujemy się do działania, aktywnie wspieramy rozwój liderek i zachęcamy do odkrywania swojego potencjału – mówi Magdalena Proga-Stępień, dyrektor sprzedaży i dystrybucji z Santander Bank Polska.

Dodatkowy kapitał

MOCne w biznesie to także konkretne wsparcie finansowe w formie grantów oraz wejść kapitałowych. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przedstawić swój biznesplan i złożyć online odpowiedni formularz. Kapituła konkursowa oceni zgłoszenia i wyłoni 10 beneficjentek grantów rozwojowych o wartości 11 tys. zł każdy. Cztery najlepsze pomysły biznesowe otrzymają z kolei dofinansowania o wartości do 50 tys. euro. Szczegóły na temat konkursu, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

Pakiet narzędzi

Oprócz rozwoju kompetencji oraz dofinansowania do edukacji i biznesu, program MOCne w biznesie oferuje też narzędzia usprawniające prowadzenie firmy. Wszystkie chętne uczestniczki projektu, które mają własna firmę, będą mogły założyć firmowe konto w Santander Bank Polska w promocji za 0 zł. Z kolei kobiety, które planują otwarcie własnej firmy, mogą otrzymać pomoc w realizacji tych planów. Uczestniczki, na dobry początek, przy zawarciu umowy leasingu lub pożyczki Office, będą mogły za 1 zł otrzymać Assistance oraz kartę paliwową z bezpłatnym pierwszym tankowaniem.

Partnerami projektu są Her Impact oraz Forbes Woman.

Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości z siedzibą w Szczecinie, ul. Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, zarządzająca Funduszem oraz środkami PFP. Szczegóły i informacje na temat ofert specjalnych, regulamin promocji Santander Leasing MOCne w biznesie (santander.pl).

Źródło: Santander Bank Polska