Bezpieczne pożyczanie w Alior Banku: kredytobiorcy z darmowym dostępem do Alertów BIK

Bezpieczne pożyczanie w Alior Banku: kredytobiorcy z darmowym dostępem do Alertów BIK
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Aż 67 proc. Polaków uważa, że w czasie pandemii znacznie wzrosło ryzyko wyłudzenia wrażliwych danych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa klientów Alior Bank nawiązał współpracę z Biurem Informacji Kredytowej (BIK). Dzięki niej osoby składające wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny będą mogły bezpłatnie skorzystać z usługi Alertów BIK, która pomaga chronić klientów przed wykorzystaniem ich danych przez osoby trzecie.

– Konsekwentnie poszerzamy zakres usług ułatwiających zarządzanie finansami. Wiemy również, jak w obecnych czasach ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw  oczekiwaniom i umożliwiamy klientom składającym wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, skorzystanie z Alertów BIK przez okres 12 miesięcy za darmo. Współpraca z BIK podkreśla dbałość Alior Banku o ofertę nie tylko w kontekście produktu, ale także zapewnia bezpieczeństwo klientów i edukację w świecie finansów – mówi Paweł Kapias, Dyrektor Działu Kredytów Niezabezpieczonych w Alior Banku.

Specjalna oferta Alior Banku potrwa do 30 listopada

Specjalna oferta Alior Banku obowiązuje od 8 września 2021 r. i potrwa do 30 listopada 2021 r. Każda osoba, która złoży wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, a następnie na jego podstawie zawrze umowę z bankiem, może liczyć na otrzymanie elektronicznego kodu pozwalającego na bezpłatne skorzystanie z usługi Alertów BIK. O przyznaniu usługi bank poinformuje klienta, wysyłając mu wiadomość SMS, w ciągu 5 dni roboczych od daty wypłaty pożyczki lub kredytu. Aktywowane przez klienta w ciągi 14 dni Alerty BIK będą ważne przez 12 miesięcy.

Czytaj także: Prosta Codzienność: Alior Bank prezentuje korzyści Konta Jakże Osobistego oraz bankowości mobilnej >>>

– Dostęp do rozwiązań Biura Informacji Kredytowej nabiera dziś szczególnego znaczenia ze względu na to, że aktywność klientów, również ta finansowa, w dużym stopniu przeniosła się do Internetu. Usługi BIK dostarczają nie tylko praktycznych informacji, które pomogą przygotować się do zaciągnięcia kredytu, ale mają także charakter prewencyjny. Alerty BIK ostrzegają użytkownika przed próbami wyłudzenia. Poczucie bezpieczeństwa naszych danych i finansów jest niezwykle ważne, a raz aktywowane Alerty będą chroniły użytkownika 24/7 przez cały rok – wyjaśnia Joanna Charlińska, dyrektor ds. sprzedaży BIK.

Źródło: Alior Bank