Będą zmiany w projekcie ustawy o PPK?

Będą zmiany w projekcie ustawy o PPK?
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Konferencja uzgodnieniowa z związku z uwagami zgłoszonymi do projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) odbędzie się w przyszłym tygodniu, a 2-3 tygodnie po niej zapadną decyzje w kwestii ewentualnych modyfikacji projektu, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

#PawełBorys z #PFR: poważnie brane pod uwagę jest zróżnicowanie wsparcia dla osób najniżej zarabiających #PPK #emerytury @Grupa_PFR

– W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja uzgodnieniowa z udziałem ministerstw i 2-3 tygodnie po tej konferencji będzie uzgodnione, co się pojawi w projekcie, a co nie – powiedział Borys dziennikarzom.

Czytaj także: Szykują się zmiany w PPK. Jakie?

Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że konferencja uzgodnieniowa odbędzie się w resorcie w poniedziałek, 16 kwietnia.

– Głównie mówimy o ewentualnej modyfikacji projektu, ale nie o jego przebudowie – podkreślił Borys.

Wskazał również, że „poważnie brane pod uwagę” jest zróżnicowanie wsparcia dla osób najniżej zarabiających.

Nowe rozwiązania mają być wprowadzane etapami

Projekt ustawy o PPK zakłada, że nowe rozwiązania będą wprowadzane etapami. Kolejność tworzenia PPK będzie uzależniona od wielkości lub typu pracodawcy. Najwcześniej, bo z początkiem 2019 r., do PPK mają przystąpić najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 pracowników. Najpóźniej, bo w połowie 2020 r., małe firmy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

Instytucjami obsługującymi PPK będą towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI). Obowiązywać będzie limit 15% udziału w rynku PPK, do którego TFI będą mogły pobierać 0,6% opłaty od aktywów.

Czytaj także: Emerytury PPK. Nie zmarnujmy tej szansy >>

Źródło: ISBnews