Bartłomiej Nocoń dyrektorem Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w ZBP

Bartłomiej Nocoń dyrektorem Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w ZBP
Bartłomiej Nocoń, Źródło: aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jak informuje Zespół Komunikacji i PR w ZBP, nowym Dyrektorem Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w Związku Banków Polskich od 1 października 2020 roku jest Bartłomiej Nocoń.

Bartłomiej Nocoń odpowiadał za szereg kluczowych wdrożeń dotyczących bankowości cyfrowej w największych instytucjach finansowych w Polsce #ZBP

Bartłomiej Nocoń ma ponad 20- letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami w obszarze Rynku Finansowego/Bankowości Elektronicznej/Mobilnej/Customer Contact and Service Center. 

Odpowiadał za szereg kluczowych wdrożeń dotyczących bankowości cyfrowej w największych instytucjach finansowych w Polsce.

W latach 2007-2018 w Banku Pekao S.A. sprawował nadzór nad realizacją strategii wielokanałowej obsługi klientów detalicznych i MŚP oraz sprzedaż, zarządzanie i rozwój bankowości elektronicznej i mobilnej.

Wcześniej w Banku BPH był szefem projektów z obszaru bankowości internetowej i wsparcia sprzedaży w kanałach elektronicznych.

W latach 2010-2018 był członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Contact Center – Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o w Krakowie. 

Bartłomiej Nocoń pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich w Warszawie w latach 2016-2018. Od lutego 2019 r. członek Prezydium Forum Technologii Bankowych w Warszawie.

Od 2013r. jest Członkiem- Sekretarzem i koordynatorem Rady Programowej Kongresu „IT@Bank”- największej w Polsce konferencji technologicznej dotyczącej sektora bankowego.

Bartłomiej Nocoń jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne, specjalność handel zagraniczny oraz stypendystą The Swedish School of Economics and Business Administration w Helsinkach.

Źródło: Związek Banków Polskich / ZBP