Barometr Ofert Pracy w sierpniu w górę, ale i tak znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii koronawirusa

Barometr Ofert Pracy w sierpniu w górę, ale i tak znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii koronawirusa
Fot. stock.adobe.com/Tierney
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w sierpniu wzrósł od lipca o 1,5 pkt. do 227,0 pkt.- podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
#BIEC: Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w sierpniu wzrósł od lipca o 1,5 pkt. do 227,0 pkt. #BOP #praca

„Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w samym sierpniu nieznacznie wzrósł. Poprawę wartości wskaźnika, choć nieregularną obserwujemy od maja br., ale mimo wszystko wskaźnik wciąż pozostaje solidnie poniżej wartości sprzed okresu pandemii. Obecnie głównym źródłem zagrożenia dla odrabiania strat wywołanych lockdownem wciąż jest rosnąca liczba zakażeń na COVID-19” – napisano w badaniu.

Wartość wskaźnika w sierpniu wyniosła 227,0 pkt. wobec 225,5 pkt. w lipcu.

Liczba rekrutacji wzrosła we wszystkich województwach

Autorzy badania wskazali, że w sierpniu liczba rekrutacji wzrosła we wszystkich województwach.

Czytaj także: Barometr Ofert Pracy w lipcu nieznacznie spadł >>>

„Wzrost liczby ofert zatrudnienia, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, w samym sierpniu notujemy we wszystkich bez wyjątku województwach. Najwięcej ofert w skali miesiąca napłynęło do woj. małopolskiego, opolskiego oraz podkarpackiego. Najmniejsze wzrosty z kolei obserwowano w woj. warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim oraz lubelskim. W relacji do kwietnia, w którym rynek osiągnął koniunkturalne dno, najwięcej ofert pracy napłynęło w woj. podkarpackim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Odbudowano ponad połowę utraconych ofert pracy” – dodano.

Źródło: PAP BIZNES