Barometr Ofert Pracy w sierpniu w dół

Barometr Ofert Pracy w sierpniu w dół
Fot. stock.adobe.com/terovesalainen
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w sierpniu spadł o 2,5 pkt. do 298,2 pkt. - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

„Ta korekta była nie do uniknięcia, gdyż do tej pory notowaliśmy ostry pięciomiesięczny wzrost, obserwowany od samego początku zniesienia działań osłonowych” – napisano w komentarzu do danych.

Główne zagrożenie dla rynku pracy

Za główne źródło zagrożenia dla dalszej ekspansji rynku pracy nadal uważamy rozwój pesymistycznego scenariusza spowodowanego rozpowszechnieniem odmiany Delta koronawirusa.

„Wzrost liczby nowych przypadków zakażeń, obserwowany od połowy sierpnia, w konsekwencji może doprowadzić do wprowadzenia nowych ograniczeń sanitarnych oraz możliwego „zamrożenia” gospodarki, co z kolei zwiększy i tak wysoki poziom niepewności wśród przedsiębiorców co do dalszych zmian gospodarczych” – dodano.

Autorzy badania, spośród kluczowych źródeł zagrożeń wyróżniają niedobór niektórych surowców i związane z tym zakłócenia w łańcuchach dostaw w gospodarce międzynarodowej. 

Źródło: PAP BIZNES