BankTech 2022 już 14 czerwca

BankTech 2022 już 14 czerwca
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BankTech 2022 to konferencja organizowana w ramach Horyzontów Bankowości 2022 przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Miesięcznik Finansowy BANK we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Andrzej Wolski zwraca uwagę na wyjątkowych gości tej konferencji.

Wywiad z prof. Michałem Kosińskim, badaczem sztucznej inteligencji, psychologiem społecznym, wykładowcą na Stanford University, USA, wprowadzi nas w obszar zadumy nad naszą najbliższą przyszłością.

AI wie o nas więcej niż my sami

Jak walczyć o prawo do prywatności, jak kontrolować korporacje i grupy polityków, żeby proces rozwoju technologicznego nie wymknął się spod kontroli?

Z przeprowadzonych w Polsce wykładów prof. Michała Kosińskiego mogliśmy się dowiedzieć, co można wyczytać z analizy naszych zachowań w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że analiza 250 naszych polubień na Facebooku pozwala powiedzieć o naszej osobowości więcej może, niż sami chcielibyśmy ujawnić, a już 300 lajków ‒ to dla algorytmów wiedza często wykraczająca poza nasze wyobrażenie. Również analiza zdjęcia naszej twarzy.

Nowa rzeczywistość, nowe regulacje

Świat i technologie nieuchronnie zmierzają do rzeczywistości, gdzie prywatność będzie luksusem, i o którą trzeba już teraz mądrze i z uporem walczyć.

Rozmowa z jednym z najbardziej rozpoznawanych naukowców świata w swojej dziedzinie z pewnością nie da nam w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi, ale będziemy mieli możliwość  pogłębienia naszego zrozumienia świata.

Na front walki z wykorzystaniem regulacji, o nowy kształt naszej rzeczywistości, zabiorą nas uczestnicy kolejnej debaty – prof. Dariusz Szostek, dr Tadeusz Białek wiceprezes ZBP i dr Michał Nowakowski.

Wszystkich, którzy zgłosili się na Konferencję, prosimy o zapięcie pasów…

Więcej informacji na temat konferencji BankTech 2022: TUTAJ

Źródło: aleBank.pl