Bank Zachodni WBK wprowadza nową Taryfę Opłat i Prowizji

Bank Zachodni WBK wprowadza nową Taryfę Opłat i Prowizji
By Bank Zachodni WBK (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ważną zmianą, która wprowadzona zostanie od 8 sierpnia przez Bank Zachodni WBK, będzie zniesienie opłat za przelewy natychmiastowe Express Elixir, Przelewy 24 oraz BlueCash dla posiadaczy Konta Jakie Chcę.

Nowa Taryfa Opłat i Prowizji w @BankZachodniWBK będzie obowiązywała zarówno dotychczasowych, jak i nowych klientów już od 8 sierpnia #BZWBK

Nowa Taryfa Opłat i Prowizji w Banku Zachodnim WBK będzie obowiązywała zarówno dotychczasowych, jak i nowych klientów.

– Zanim zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian w Taryfie Opłat i Prowizji, porozmawialiśmy o nich z naszymi klientami. Efektem tych rozmów jest m.in. zniesienie opłat za przelewy natychmiastowe dla klientów korzystających z Konta Jakie Chcę czy bezpłatne wypłaty w bankomatach za granicą dla posiadaczy karty Dopasowanej poniżej 26 roku życia. Dzięki takiemu podejściu realizujemy naszą strategię „Bank Jaki Chcesz” – mówi Marcin Pawłowski, dyrektor Obszaru Marketingu Detalicznego i Rozwoju Oferty w Banku Zachodnim WBK.

Najważniejsze zmiany

– Użytkownicy flagowego produktu, czyli Konta Jakie Chcę, z początkiem sierpnia nie zapłacą za przelewy natychmiastowe Express Elixir, Przelew 24 oraz BlueCash.

– Dodatkowo bez opłat będą zlecenia stałe, a posiadacze karty Dopasowanej, którzy mają mniej niż 26 lat, nie zapłacą za wypłaty w bankomatach za granicą.

– Właściciele kart kredytowych Banku Zachodniego WBK będą mogli bez opłat sprawdzić w bankomatach BZ WBK informację o środkach dostępnych na karcie. Dotychczas koszt takiej operacji wynosił 2 zł.

– Bank ujednolicił opłatę za wypłaty z bankomatów zewnętrznych kartami debetowymi (w kraju i za granicą) – po 8 sierpnia będzie ona wynosić 4% (ujednolicenie opłaty dotyczy tylko tych miejsc w Taryfie, gdzie występowała jakakolwiek opłata za bankomaty krajowe lub zagraniczne). Zmiana stawek nie dotyczy kart walutowych i kart Dopasowanych.

– Dla oszczędnych, bank przygotował możliwość założenia kliku kont systematycznych (max. 5). Bezpłatnie będzie można korzystać z konta oszczędnościowego VIP.

– Wydłużona będzie także do godziny 21:00 dostępność wymiany walut w Kantorze BZWBK24 internet i mobile w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24.

Ponadto brzmienie zapisów i regulacji bankowych zostało dostosowane do nazw wynikających z tzw. ustawy PAD.

Bank zachęca także klientów do przelewania na konto BZ WBK swojego wynagrodzenia. W promocji „300 zł za wynagrodzenie”, która potrwa do końca września br., można zyskać do 300 zł.

Zgodnie z wymogami prawnymi, Bank Zachodni WBK prześle do klientów korespondencję listowną lub wiadomość w usługach bankowości elektronicznej. W przesyłce pocztowej klienci otrzymają płytę CD z nową TOiP, która jest trwałym, wymaganym przez prawo nośnikiem, i dodatkowo koncert skrzypcowy nagrany z okazji 85. urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

Klienci, którzy podpisali porozumienie o dostarczaniu informacji drogą elektroniczną otrzymują regulacje w postaci plików pdf z kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną, spełniających wymóg nośnika trwałego. Pliki są przechowywane w specjalnej przestrzeni archiwum, którego podstawę stanowią macierze WORM. Klienci mogą przeglądać regulacje, zapisywać je na swoich dyskach i zarządzać nimi nawet po zamknięciu rachunku bankowego. Bank gwarantuje dostęp do nich w specjalnym serwisie zwanym Elektronicznym Kanałem Kontaktu.

Obowiązująca od 8 sierpnia br. TOiP będzie dostępna na stronie internetowej www.bzwbk.pl.