Bank Spółdzielczy w Limanowej partnerem konkursu „Dobry zwyczaj wypożyczaj”

Bank Spółdzielczy w Limanowej partnerem konkursu „Dobry zwyczaj wypożyczaj”
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
VI edycję plastycznego konkursu czytelniczego na plakat pod hasłem: "Dobry zwyczaj wypożyczaj" Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej zorganizowała we współpracy z nauczycielami szkół podstawowych powiatu limanowskiego realizujących w 2021 roku Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, przy ogromnym wsparciu Banku Spółdzielczego w Limanowej jako sponsora nagród dla wszystkich uczestników.

Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VI i miał na celu przede wszystkim propagowanie wśród dzieci i młodzieży czytelniczych oraz plastycznych zainteresowań.

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest partnerem konkursu „Dobry zwyczaj wypożyczaj” od jego I edycji. Wsparł również tegoroczną odsłonę tego cyklicznego przedsięwzięcia, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank umożliwiły docenienie wysiłku i plastycznych dokonań wszystkich uczestników konkursu – młodych zdolnych artystów, którzy wykonali i nadesłali ciekawe, oryginalne i różnorodne plakaty.

konkurs
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

Oryginalność i kreatywność

Nadesłane prace oceniła Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Anna Rosiek – plastyk, nauczyciel Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, Joanna Michalik – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej oraz Zofia Ślezak – instruktor plastyk Limanowskiego Domu Kultury.

Przy ocenie plakatów wzięto pod uwagę przede wszystkim oryginalność pomysłu, zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, kreatywność, pomysłowość oraz walory estetyczne pracy.

Przyznano pierwsze, drugie, dwa równorzędne trzecie miejsca oraz dwanaście wyróżnień.

Dobry zwyczaj wypożyczaj! A co?

Konkursowe plakaty zachęcają do sięgnięcia po konkretne książki zakupione do bibliotek szkolnych za środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, np.:

„Lassie wróć”, „Kiedy nadchodzi smutek”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Maja dorasta”, „Pora na pomidora (w zupie)”, „Zima Muminków”, „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Afryka Kazika”,

tytuły z serii „Nazywam się”, „Zosia i jej zoo”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Dzieci z Dwóch Światów”, „Magiczne drzewo”,

książki Neli małej Reporterki i wiele, wiele innych. 

konkurs
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej