Bank Pekao: nowe ułatwienia dla MŚP we współpracy z BGK w związku z koronawirusem

Bank Pekao: nowe ułatwienia dla MŚP we współpracy z BGK w związku z koronawirusem
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao wdrożył ułatwienia dla klientów z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w dostępie do finansowania w oparciu o nową umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), podał bank. Podwyższa ona gwarancje de minimis do 80%, obniża prowizję i wydłuża okres gwarancji dla kredytów obrotowych do 39 miesięcy.
.@BankPekaoSA wdrożył ułatwienia dla klientów z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w dostępie do finansowania w oparciu o nową umowę z @BGK_pl #Pekao #BGK #koronawirus #COVID19 #koronawiruspolska #MSP

„Firmy MŚP stanowią bardzo duży odsetek zarówno wśród naszych klientów, jak i na całym polskim rynku. Sektor ten z roku na rok dynamicznie się rozwija, kształtując całą polską gospodarkę. Firmy te często są jednak słabsze kapitałowo, bez zabezpieczeń i rezerw finansowych. Dlatego tak ważne jest ich wsparcie, szczególnie w tym trudnym okresie. Ratując małych i średnich przedsiębiorców, ratujemy całą rodzimą gospodarkę.

Zmiany te, wprowadzone w szybkim tempie w ścisłej współpracy z BGK pozwolą nam na bieżąco reagować i udzielać naszym klientom niezbędnego finansowania w trudnym okresie na rynku. Sektor MŚP stanowi bardzo ważny element naszej działalności. Chcemy w możliwie największym stopniu pomóc naszym klientom, dlatego już pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami” – powiedziała wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za Pion MŚP Magdalena Zmitrowicz, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: jakie wsparcie otrzymają przedsiębiorcy? Szczegóły pakietu pomocowego BGK >>>

Gwarancje de minimis BGK

Gwarancje de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego to jeden z głównych instrumentów zwiększających dostęp do finansowania dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zobowiązań finansowych MŚP, firmom tym łatwiej jest uzyskać kredyt obrotowy lub inwestycyjny. Do końca lutego br. z finansowania z gwarancją de minimis skorzystało już ponad 150 tys. polskich przedsiębiorców, którym udzielono zabezpieczonego kredytu na łączną kwotę 121,8 mld zł, podano także.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews