Bank miesiąca: Noble Bank: konsolidacyjne plany

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Kupując akcje Noble Banku na początku grudnia 2009 r. i sprzedając trzy tygodnie później, inwestor mógł zarobić ponad 16 proc. W tym samym czasie WIG20 spadł o 2,35 proc.

Marek Kwiatkowski

Noble Bank jest przed prawnym połączeniem z Getin Bankiem, które ma nastąpić w tym miesiącu. Jednak na poziomie operacyjnym obie instytucje dokonały fuzji już w grudniu ubiegłego roku. Oszczędności wynikające z połączenia będą więc znacznie szybciej widoczne w bilansie spółki niż rynek się tego spodziewał.

W przypadku wydatków na marketing w kasie Getin Noble Banku ma pozostać o 20-30 proc. środków więcej. Natomiast nakłady inwestycyjne na systemy informatyczne powinny się zmniejszyć o 30-40 proc. Z drugiej jednak strony rośnie siła sprzedaży połączonych instytucji. Według Noble Banku wprowadzenie produktów strukturyzowanych do Getin Banku spowodowało, że ich miesięczny obrót sięga już 350-400 mln zł. Również inne produkty, takie jak np. kredyty hipoteczne czy plany oszczędnościowe, znajdą się na stałe w ofercie sprzedaży Getin Banku.

Jednak nie tylko sam proces fuzji Noble Banku z Getin Bankiem miał wpływ na zachowanie się kursu akcji na GPW.

W listopadzie 2009 r. Getin podpisał umowę o współpracy ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI