Bank i Klient: Codziennie próbowano wyłudzić niemal milion złotych!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ciągu pierwszych 3 miesięcy 2017 r. (styczeń - marzec) udaremniono aż 1746 prób wyłudzeń kredytu na łączną kwotę 90,4 mln zł. Powstrzymanie przestępców było możliwe dzięki temu, że Polacy coraz częściej zgłaszają zgubione i skradzione dokumenty tożsamości do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Baza Systemu DZ wzrosła o 30 027 szt. i zawiera obecnie 1 720 952 szt. dokumentów zastrzeżonych z powodu ich zagubienia lub kradzieży. To tak, jakby dokumenty utracili wszyscy dorośli mieszkańcy miasta o wielkości Augustowa, Bochni czy Grodziska Mazowieckiego. Statystycznie do bazy trafiało codziennie 326 dokumentów.

Na łączną kwotę 90,4 mln zł złożyło się 1746 prób wyłudzeń. Najwięcej takich przypadków odnotowano w województwach śląskim i mazowieckim. W 8 przypadkach chodziło o wysokie kwoty, przekraczające 1 mln zł – rekordowy odnotowano w województwie podlaskim (8,4 mln zł).

Od 2008 r., kiedy to rozpoczęte zostały dokładne badania w tym zakresie, udaremniono już 69,5 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 3,7 mld zł.

Kampania Informacyjna
Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Obecnie trwa już 11. etap Kampanii. Celem jest informowanie o potrzebie zastrzegania utraconych dokumentów, gdyż wiedza w tym zakresie była zbyt ograniczona. Rozpowszechniane są informacje o Systemie DZ głównie w aspekcie korzyści i bezpieczeństwa osób, które utraciły dokumenty tożsamości. Istnieje bowiem możliwość uniknięcia wielu przykrych konsekwencji mogących powstać w wyniku utraty dokumentów. Niewątpliwie te wszystkie lata, które poświęciliśmy na propagowanie tematyki bezpieczeństwa tożsamości, przynoszą efekty w postaci coraz większej świadomości tego problemu i wzrostu liczby zastrzeganych ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI