Bank BPH po raz kolejny w Indeksie RESPECT

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.bph.02.400x151Bank BPH już po raz 6. znalazł się w gronie spółek giełdowych, które weszły w skład Indeksu RESPECT. Tegoroczna VIII edycja indeksu wyróżnia 24 spółki notowane na warszawskiej giełdzie, które w swojej działalności kierują się najwyższymi standardami ładu korporacyjnego i zarządzania.

Bank BPH, po szczegółowej weryfikacji, został zakwalifikowany do Indeksu RESPECT już po raz 6. Ogłoszenie składu indeksu oraz wręczenie certyfikatów odbyło się 18 grudnia br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Przejrzystość, jasne zasady, zrównoważony sposób zarządzania, efektywna komunikacja z interesariuszami  a także odpowiedzialność w kształtowaniu relacji z klientami, pracownikami czy kontrahentami – te elementy składają się na realizowaną przez nasz bank strategię fair play. Udział w Indeksie RESPECT to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, to także niezależne potwierdzenie, że w naszej działalności stosujemy najwyższe standardy – mówi Grażyna Utrata, Wiceprezes Banku BPH odpowiedzialna za Pion Prawny i Relacji Korporacyjnych, która reprezentowała bank podczas uroczystości ogłoszenia składu indeksu.

RESPECT to zapoczątkowany w 2009 r. indeks Giełdy Papierów Wartościowych, mający na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W jego skład wchodzą firmy działające zgodnie z najlepszymi standardami ładu korporacyjnego (corporate governance), ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także w obszarach czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych. Indeks jest opracowywany w drodze niezależnego badania realizowanego przez firmę doradczą Deloitte oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Bank BPH