Aż 80 proc. pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni

Aż 80 proc. pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni
Źródło: Konfederacja Lewiatan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
80% pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw Covid-19, a także wiedzieć, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Zdecydowana większość przedsiębiorców (80%) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji ilu pracowników jego firmy zostało zaczepionych. 20% pracodawców  jest temu przeciwna.

O tym ilu pracowników zostało zaszczepionych chce wiedzieć 85% firm średnich, 79% małych oraz 70% dużych.

Czytaj także: Pracodawca sprawdzi, gdzie jedziemy na wakacje i czy jesteśmy zaszczepieni?

Także zdecydowana większość przedsiębiorców (80%) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, którzy konkretnie pracownicy są zaszczepieni. 20% nie chce mieć takiej wiedzy.

O tym, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni, chce być poinformowane 84%  firm średnich, 78% małych i 72% dużych.

68% pracodawców spodziewa się jesienią twardego lockdownu

Także 68%  nie wierzy, że ograniczenia, które prawdopodobnie pojawią się jesienią nie zagrożą działaniu firm.

Większość (65%) pracodawców uważa, że ich firmy są przygotowane do ewentualnych ograniczeń, które mogą zostać wprowadzone jesienią.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu”  przeprowadził w sierpniu br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Źródło: Konfederacja Lewiatan