Axa kupuje BRE Ubezpieczenia

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

axa.direct.01.400x197Grupa Axa ogłosiła zakup 100 proc. udziałów w BRE Ubezpieczenia. Sprzedaż akcji będzie uzależniona od określonych warunków zawieszających, a w szczególności: uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz niezgłoszenia sprzeciwu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przewiduje się, że ich spełnienie nastąpi w I połowie 2015 r. Ponadto Axa i mBank podpiszą 10-letnie umowy dystrybucyjne na wyłączność w ubezpieczeniach majątkowych oraz na życie - ochronnych.

Przewidywana łączna wartość transakcji wyniesie ok. 570 mln zł, z czego kwota w wysokości ok. 180 mln zł będzie rozpoznana przez okres 10 lat. Ponadto, mBank oraz jego spółka zależna, Aspiro, będą miały możliwość otrzymania dodatkowego wynagrodzenia uzależnionego od realizacji określonych poziomów sprzedaży ubezpieczeń na życie. „Rozpoczęliśmy nasze rozmowy z mBankiem, bo od samego początku robi na nas ogromne wrażenie swoim profesjonalizmem” – wyjaśnia Stephane Guinet, prezes Axa Global Direct oraz członek komitetu zarządzającego grupy Axa.

BRE Ubezpieczenia kupowane są przez Avanssur, a za integrację nowego biznesu odpowiadał będzie Ryszard Bociong, dyrektor generalny Axy Direct.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń