Axa Direct: oględziny online

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

axa.direct.01.400x197Axa Direct testuje narzędzie do przeprowadzania oględzin online - aplikację Auto Online Inspection. Istotą oględzin online jest wykonanie zdjęć uszkodzonego pojazdu i dokumentów koniecznych do likwidacji szkody za pomocą urządzenia mobilnego typu smartfon lub tablet z zainstalowaną na nim aplikacją Auto Online Inspection.

Rzeczoznawca poprzez aplikację instruuje poszkodowanego o kolejnych czynnościach w czasie rzeczywistym, a następnie, na bazie zebranego materiału, wykonuje kosztorys naprawy, wyliczając należne odszkodowanie. Od momentu rozpoczęcia testów nowego narzędzia, Axa Direct zrealizowała przy jego pomocy kilkadziesiąt oględzin uszkodzonych pojazdów. Ocena jakości przysłanego materiału, jak i poziomu zadowolenia klientów z tej usługi wypadła bardzo pozytywnie.

„Liczymy na to, że dynamiczny rozwój techniki i aktywne działania naszego partnera pozwolą w najbliższej przyszłości zwiększyć procentowy udział oględzin uszkodzonych pojazdów, wykonywanych przy pomocy tej metody, co z kolei wpłynie na dalsze usprawnienie procesu likwidacji szkód” – mówi Marek Jędrasiewicz, kierownik Działu Rzeczoznawców Axa Direct.

Źródło: PIU