Automatyczne przejazdy przez autostrady już dostępne dla klientów Banku Spółdzielczego w Kórniku

Automatyczne przejazdy przez autostrady już dostępne dla klientów Banku Spółdzielczego w Kórniku
Źródło: Bank Spółdzielczy w Kórniku
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jak zachęca Bank na swoich stronach internetowych- zamiast stać w kolejce do bramki na autostradzie - wystarczy uruchomić usługę Autopay w SGB Mobile.

Autopay to darmowa usługa, regulowania opłat za przejazd autostradami, który dodatkowo kieruje kierowców do tzw. szybkich bramek. Dzięki temu nie muszą oni stać w kolejkach.

Opłata pobierana w tym systemie jest w tej samej wysokości, co pobierana od innych użytkowników.

Czytaj także: FLBS 2021: Bankowość spółdzielcza w Polsce w nowej rzeczywistości po epidemii koronawirusa – wnioski dla sektora na najbliższe lata

Jak działa system Autopay?

Kierowca podjeżdża do wskazanej bramki, zwalnia, a Autopay rozpoznaje jego numer rejestracyjny na tablicach i podnosi szlaban.

Co niezwykle istotne – system zadziała nawet wtedy, gdy kierujący nie ma przy sobie telefonu.

Natomiast wszystkie faktury oraz historię opłat za przejazdy są gromadzone w jednym miejscu ‒ w aplikacji SGB Mobile.

Czytaj także: O bankach spółdzielczych w Senacie RP

Bank Spółdzielczy w Kórniku

Bank działa od 1869 roku, kiedy to powstała Kasa Oszczędności i Pożyczki Kółka Włościańsko – Rolniczego w Kórniku, wchłaniając kilka lat później Kasę Pożyczek i Oszczędności dla Przemysłowców Kórnickich i Bnińskich, a następnie po przekształceniu się w Bank Ludowy w Bninie, połączyła się w dwudziestoleciu międzywojennym z powstałym w 1906 roku Bankiem Ludowym w Kórniku.

Bank Spółdzielczy w Kórniku jest jedną z najstarszych polskich spółdzielni kredytowych powstałych pod zaborem pruskim.

Od 1991 roku Bank Spółdzielczy w Kórniku jest zrzeszony w Spółdzielczej Grupie Bankowej, którą tworzy 206 Banków Spółdzielczych i SGB – Bank SA.

Ważnym wydarzeniem było wykupienie 6 stycznia 1997 roku Banku Spółdzielczego w Zaniemyślu. Od tego czasu działa jako Bank Spółdzielczy Kórnik Oddział w Zaniemyślu. Zostały też otwarte dwie Filie Banku: w Borówcu – działająca od 28 maja 2001 roku i Filia w Bninie – działająca od 20 czerwca 2002 roku.

Bank Spółdzielczy w Kórniku współpracuje z okolicznymi gminami, przedsiębiorcami i społecznością lokalną. Prezesem Zarządu jest Katarzyna Zimniak, a członkami Zarządu są: Małgorzata Pożoga-Witoszyńska i Lucyna Smolarkiewicz.

Czytaj także: Sukces SGB ID: usługi publiczne dostępne dla klientów banków spółdzielczych bez wychodzenia z domu

Źródło: Bank Spółdzielczy w Kórniku