Artykuły ze źródła: PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / PKO TFI

Logo PKO TFI
Z rynku finansowego

PKO TFI: ponad 36 mld zł, nowy rekord wartości aktywów

W lutym 2021 roku wartość aktywów zarządzanych przez PKO TFI przekroczyła 36 mld zł. Tylko w ciągu ostatnich 10 miesięcy Towarzystwo pozyskało 8 mld zł. Tym samym aktywa PKO TFI przekroczyły dotychczasowy najwyższy w historii firmy poziom, z grudnia 2018 roku.
Po głębokim załamaniu na rynkach kapitałowych, jakie miało miejsce w pierwszych miesiącach pandemii – na przełomie zimy i wiosny ub.r. spowodowanej koronawirusem Covid-19, nie widać już śladu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo PKO TFI
Z rynku finansowego

PKO TFI zarządzało ok. 2 mld zł ulokowanymi na IKZE i IKE na koniec I półrocza 2020 r.

Na koniec pierwszego półrocza PKO TFI zarządzało ok. 2 mld zł ulokowanymi na Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego i Indywidualnych Kontach Emerytalnych – wynika z najnowszego raportu Analiz Online. To aż 38 proc. wszystkich środków powierzonych przez klientów towarzystwom funduszy inwestycyjnych w ramach IKZE i IKE. Z zarządzanymi aktywami o wartości ponad 31 mld zł PKO TFI jest największym detalicznym TFI w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo PKO TFI
Z rynku finansowego

Miliardowa sprzedaż PKO TFI

W lipcu tego roku klienci PKO TFI kupili jednostki uczestnictwa funduszy za ponad 1 mld zł netto. W tym samym miesiącu tylko do funduszy zdefiniowanej daty działających w ramach PPK prowadzonych przez PKO TFI wpłynęło blisko 63 mln zł. PKO TFI nadal dominuje na rynku PPK – zarówno pod względem zarządzanych aktywów, jak i wartości miesięcznych napływów (wpłat) – tak w lipcu, jak i we wszystkich dotychczasowych miesiącach tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1