PKO TFI: ponad 36 mld zł, nowy rekord wartości aktywów

PKO TFI: ponad 36 mld zł, nowy rekord wartości aktywów
Fot. Materiały prasowe PKO TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W lutym 2021 roku wartość aktywów zarządzanych przez PKO TFI przekroczyła 36 mld zł. Tylko w ciągu ostatnich 10 miesięcy Towarzystwo pozyskało 8 mld zł. Tym samym aktywa PKO TFI przekroczyły dotychczasowy najwyższy w historii firmy poziom, z grudnia 2018 roku. Po głębokim załamaniu na rynkach kapitałowych, jakie miało miejsce w pierwszych miesiącach pandemii - na przełomie zimy i wiosny ub.r. spowodowanej koronawirusem Covid-19, nie widać już śladu.

– Od lata ub.r. widoczne było ożywienie zainteresowania inwestowaniem w fundusze inwestycyjne. W naszym przypadku kluczowa była tytaniczna praca oddziałów PKO Banku Polskiego – naszego głównego dystrybutora. Przez pierwsze miesiące był to głównie powrót do funduszy papierów dłużnych, ale już np. w tym roku bardzo wyraźnie widać renesans zainteresowania funduszami z udziałem akcji. W dużej mierze, źródłem przyrostu zarządzanych przez nas aktywów są także konsekwentnie rozwijane przez nas programy systematycznego inwestowania – PPE, PPK, IKZE i IKE. W drugiej połowie roku do grona naszych klientów dołączało wiele firm, lokując swoje nadwyżki finansowe w funduszach – wskazuje Prezes PKO TFI Piotr Żochowski.

Efektem połączenia bardzo wysokiej sprzedaży z poprawą wycen jednostek uczestnictwa funduszy jest imponujący przyrost aktywów, jaki odnotowało PKO TFI. W samym styczniu sprzedaż sięgnęła 1 mld 168 mln zł netto.

Największym zainteresowaniem klientów cieszył się subfundusz PKO Obligacji Długoterminowych

W pierwszym miesiącu tego roku największym zainteresowaniem klientów cieszył się subfundusz PKO Obligacji Długoterminowych – sprzedaż netto wyniosła 690 mln zł. Jednocześnie coraz większe znaczenie dla budowy oszczędności naszych klientów mają produkty długoterminowego i systematycznego inwestowania. I tak np. na rachunki uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych wpłacono w samym tylko styczniu 94 mln zł, a ponad 112 mln zł – w ramach Pakietu Emerytalnego (IKZE + IKE).

Czytaj także: PKO TFI: ponad 34 proc. udziału w rynku PPK na koniec 2020 roku >>>

PKO TFI jest największym zarządzającym funduszami detalicznymi w Polsce. Ma już ponad 1,2 mln klientów indywidualnych i zarządza aktywami o wartości ponad 36 mld zł.

Czytaj także: PKO TFI: sprzedaż w styczniu wyniosła niemal 1,2 mld zł netto >>>

Źródło: PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / PKO TFI