PKO TFI zarządzało ok. 2 mld zł ulokowanymi na IKZE i IKE na koniec I półrocza 2020 r.

PKO TFI zarządzało ok. 2 mld zł ulokowanymi na IKZE i IKE na koniec I półrocza 2020 r.
Fot. Materiały prasowe PKO TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na koniec pierwszego półrocza PKO TFI zarządzało ok. 2 mld zł ulokowanymi na Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego i Indywidualnych Kontach Emerytalnych - wynika z najnowszego raportu Analiz Online. To aż 38 proc. wszystkich środków powierzonych przez klientów towarzystwom funduszy inwestycyjnych w ramach IKZE i IKE. Z zarządzanymi aktywami o wartości ponad 31 mld zł PKO TFI jest największym detalicznym TFI w Polsce.
Na koniec pierwszego półrocza #PKOTFI zarządzało ok. 2 mld zł ulokowanymi na #IKZE i #IKE, wynika z najnowszego raportu @analizy_pl @PKOBP

– Oferujemy IKZE i IKE w formie nowoczesnego Pakietu Emerytalnego. To produkt pozwalający w sposób efektywny lokować środki na dodatkową emeryturę oraz dodatkowo dający możliwość skorzystania z atrakcyjnych ulg podatkowych. To znakomite, sprawdzone rozwiązanie indywidualne, ale i zyskujące popularność uzupełnienie naszych cieszących się olbrzymim zainteresowaniem produktów grupowych: Pracowniczych Planów Kapitałowych i Pracowniczych Programów Emerytalnych. Pakiet Emerytalny pozwala na elastyczne, także – systematyczne, inwestowanie, dopasowane do możliwości i potrzeb klienta – mówi Piotr Żochowski, prezes zarządu PKO TFI.

Czytaj także: Miliardowa sprzedaż PKO TFI >>>

Pakiet Emerytalny PKO TFI

Pakiet Emerytalny PKO TFI wykorzystuje potencjał trzech produktów: Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego, Indywidualnego Konta Emerytalnego oraz Wyspecjalizowanego Programu Inwestycyjnego (WPI). IKZE pozwala oszczędzać środki na dodatkową emeryturę, a w trakcie korzystać z ulgi podatkowej. Wpłaty można odliczyć od podstawy opodatkowania, zmniejszając tym samym wysokość płaconego podatku dochodowego. Oszczędzanie w IKE daje z kolei zwolnienia z podatku od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki. Warunkiem utrzymania ulg w przypadku obu kont jest dokonanie wypłaty zgromadzonych nań środków po osiągnięciu wymaganego wieku: dla IKZE – 65 lat, dla IKE – 60. Wpłaty do Pakietu Emerytalnego PKO TFI dokonywane są na jeden rachunek, z którego środki automatycznie zostaną ulokowane w pierwszej kolejności na rachunku IKZE do wyczerpania limitu wpłat, następnie nadwyżka środków będzie przenoszona na rachunek IKE, zaś po wyczerpaniu limitu wpłat na IKZE i IKE pozostały kapitał jest deponowany na rachunku WPI.

PKO TFI liderem mierzonego aktywami rynku PPK

Warto przypomnieć, że PKO TFI jest także liderem mierzonego aktywami rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych – pod koniec sierpnia br. klienci PKO TFI zgromadzili w ten sposób już blisko 630 mln zł. Z zarządzanymi aktywami wartości ponad 31 mld zł jest także największym detalicznym TFI w Polsce.

Źródło: PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / PKO TFI