Artykuły ze źródła: PAP MediaRoom

Punkta i Arrant - loga
Z rynku finansowego

Punkta i Arrant: nowa koalicja na rynku ubezpieczeń; wspólnie celują w 2 mld zł sprzedaży

Marki branży ubezpieczeniowej – Punkta i Arrant – nawiązują strategiczną współpracę. Oba podmioty zachowają odrębność organizacyjną i tożsamościową, ale dzięki rozwiązaniom technologicznym oraz multikanałowości już w 2022 wspólnie będą generować rocznie portfel o wartości przekraczającej miliard złotych przypisu składki. Ambicje firm sięgają jednak dalej.

CZYTAJ WIĘCEJ
GPW - Giełda Papierów Wartościowych - Logo
Gospodarka

Cele GPW na 2022 rok: nowe projekty, inicjatywy technologiczne i wzmocnienie pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej i na Zakaukaziu

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zamyka bieżący rok 48 debiutami i oczekuje, że w 2022 r. będzie jeszcze więcej debiutujących spółek – w tym zagranicznych – dla których warszawski parkiet jest coraz bardziej atrakcyjny. Dzięki nowatorskim inicjatywom w obszarze technologii i aktywności w działaniach międzynarodowych, GPW wyraźnie wybija się na tle innych giełd regionu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Małgorzata Sadurska
Z rynku finansowego

PZU: nowe technologie i koncentracja na kliencie przyszłością firm ubezpieczeniowych

Rok 2020 i 2021 to czas wielkich przemian nie tylko w PZU, ale też we wszystkich instytucjach ubezpieczeniowych – stwierdziła Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU S.A. podczas panelu poświęconego perspektywom rynku ubezpieczeń, który odbył się w ramach tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. PZU zakończyło ten okres z rekordowym wynikiem 1 mln 700 mln zł zysku netto, mimo przeciwności związanych z pandemią.

CZYTAJ WIĘCEJ
Centrala PGNiG
ESG

Czyste Powietrze: PGNiG Obrót Detaliczny pomoże klientom uzyskać rządową dotację na wymianę pieca

PGNiG Obrót Detaliczny przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczęło w województwie śląskim pierwszy etap programu „Prosto po czyste powietrze”. W ramach akcji eksperci spółki zapewnią fachowe doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu Czyste Powietrze. Ponadto udzielą mieszkańcom wsparcia w procesie uzyskania przyłączenia lub zmiany warunków przyłączenia do sieci gazowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna układający pieniądze na zielonym tle
ESG

Sukces zielonej transformacji Polski zależy od sektora bankowego

Realizacja założeń Europejskiego Zielonego Ładu (EZŁ) wymagać będzie inwestycji w transformację polskiej gospodarki szacowanych na ponad półtora biliona złotych w perspektywie najbliższych dwudziestu lat. Kluczową rolę w tym procesie odegra sektor bankowy, już dziś mocno zaangażowany we wspieranie firm przyjaznych środowisku – wskazywali uczestnicy debaty eksperckiej w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kobieta w maseczce na lotnisku
Artykuły | Finanse osobiste

Wakacje 2021: planujesz zagraniczny wyjazd? Ministerstwo Finansów przypomina, co możesz przewozić przez granicę

Kiedy wracamy z wakacyjnego wyjazdu, w naszym bagażu często przewozimy pamiątki z podróży, prezenty, żywność, wyroby tytoniowe i alkohol. To co możemy przewozić przez granicę UE i w jakich ilościach jest ściśle uregulowane. Sprawdź co, i w jakiej ilości możesz przewozić przez granicę, żeby nie narazić się na przykre niespodzianki.

CZYTAJ WIĘCEJ
Termomodernizacja domu
ESG

Od 1 lipca obowiązek składania deklaracji w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

1 lipca wchodzi w życie obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków w całej Polsce. Każdy właściciel czy zarządca budynku na złożenie deklaracji będzie miał 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła i spalania paliw kiedykolwiek uruchomionych przed dniem 1 lipca, w przypadku źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 lipca będzie to 14 dni.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 2