Artykuły ze źródła: Nationale Nederlanden

Logo Nationale-Nederlanden
Z rynku finansowego

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i MetLife TUnŻiR: zakończenie fuzji pod względem prawnym

2 stycznia 2023 r. została sfinalizowana fuzja prawna spółek Nationale-Nederlanden TUnŻ i NNLife TUnŻiR (wcześniej MetLife TUnŻiR), czyli kluczowy etap mający na celu połączenie towarzystw ubezpieczeniowych. Działają one teraz jako jedna spółka pod marką Nationale-Nederlanden. Połączenie prawne stanowi ważny krok na drodze dalszego rozwoju Nationale-Nederlanden w Polsce, poinformowała Spółka.

CZYTAJ WIĘCEJ
Książki i słoik z pieniędzmi
Finanse osobiste

Początek roku szkolnego: jak bardzo inflacja uderzy po kieszeniach rodziców? Badanie Nationale-Nederlanden

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden, w tym roku szkolnym największym problemem rodziców mogą okazać się wydatki na edukację dzieci. Wyższe ceny wyprawki szkolnej, ale również książek, pomocy naukowych czy wycieczek klasowych znacząco odbiją się na prawie 70 proc. polskich gospodarstw domowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna wkładający pieniądze do skarbonki w maseczce
Finanse osobiste

Koronawirus uderza w kieszenie Polaków, zaczęliśmy oszczędzać

Ogłoszona w połowie marca pandemia koronawirusa wprowadziła polską gospodarkę, a w konsekwencji także rynek pracy, w spore zawirowania. Wiele przedsiębiorstw z dnia na dzień musiało w ramach cięcia kosztów zredukować część etatów. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), na koniec września 2020 r. stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła 6,1 proc. i była o 1 p.p. wyższa niż w analogicznym okresie 2019 r. Okazuje się, że niepewność dotycząca najbliższej przyszłości skłoniła Polaków do większej kontroli wydatków i gromadzenia kapitału na czarną godzinę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Nationale-Nederlanden
Z rynku finansowego

W Nationale-Nederlanden ubezpieczysz mieszkanie czy dom przez internet

W czasie panującej pandemii koronawirusa i społecznej izolacji Nationale-Nederlanden umożliwia zakup ubezpieczenia domu i mieszkania przez internet. Produkt dostępny jest zarówno dla nieruchomości zamieszkiwanej przez klienta, jak i wynajmowanej osobom trzecim. Dzięki oddzielnym elementom do wyboru, firma umożliwia samodzielne skomponowanie zakresu ochrony, dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

CZYTAJ WIĘCEJ
koronawirus
Technologie i innowacje | Z rynku finansowego

Technologie kontra COVID-19. Nationale-Nederlanden partnerem projektu dla sektora medycznego

Firma Nationale-Nederlanden po raz kolejny wspiera MIT Enterprise Forum CEE, jeden z największych programów akceleracyjnych w Polsce. Każdego roku skupia on najbardziej innowacyjne start-upy naukowo-technologiczne z Europy Środkowo-Wschodniej. W obliczu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, organizatorzy powołali specjalny projekt Technologie kontra COVID-19, którego celem jest wypracowanie rozwiązań dla sektora medycznego.

CZYTAJ WIĘCEJ
Starsi ludzie układający pieniądze
Mój plan emerytalny

Światowy Dzień Oszczędzania: „jakoś to będzie”, czyli polskie podejście do emerytury

2236,84 złotych brutto – tyle według najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynosi średnie świadczenie emerytalno-rentowe. Mimo tak niskiego poziomu wypłat Polacy nadal myślą o pieniądzach tylko w perspektywie bieżącego miesiąca. Oszczędzanie odkładamy na potem, a pretekstem są różnego rodzaju wymówki. Tymczasem prognozy demograficzne nie dają złudzeń. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2055 roku na 100 osób w wieku produkcyjnym przypadać będzie 62 osób starszych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Segregator z napisem: Pracownicze Plany Kapitałowe
Firma | Mój plan emerytalny

MŚP potrzebują większego wsparcia przy wdrożeniu PPK?

Największe firmy, zatrudniające ponad 250 pracowników mają czas na podpisanie umowy o zarządzanie PPK do 25 października br. Już ponad 200 z nich wybrało Nationale-Nederlanden PTE, natomiast według informacji Polskiego Funduszu Rozwoju łącznie zawarło je ponad 1500 podmiotów. Tymczasem już za 3 miesiące obowiązkiem utworzenia PPK objęta zostanie kolejna grupa firm, zatrudniających między 50 a 250 pracowników – według szacunków jest ich nawet 15 tys. Z badania przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden wynika, że zaledwie 20 proc. z nich uważa, że posiada wystarczającą wiedzę na temat PPK.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Nationale-Nederlanden
Z rynku finansowego

Nationale-Nederlanden: ruszyły notowania 8 Funduszy Zdefiniowanej Daty w ramach PPK

Ruszyły notowania 8 funduszy Nationale-Nederlanden DFE Nasze Jutro, przygotowanych w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Do funduszy wpłynęły pierwsze wpłaty uczestników PPK. Nationale-Nederlanden jest pierwszą instytucją na rynku, która uruchomiła pełen zestaw wszystkich 8 Funduszy Zdefiniowanej Daty, w których pracownicy będą gromadzić pieniądze w programie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uczeń ze złamaną ręką na boisku szkolnym
Finanse osobiste

Ubezpieczenie szkolne: obalamy największe mity o NNW, które mogą wprowadzić w błąd każdego rodzica

Wśród największych wyzwań związanych z rozpoczęciem roku szkolnego, blisko 1/3 ankietowanych przez IBRiS na zlecenie Nationale-Nederlanden wskazuje na skompletowanie wyprawki. Chodzi nie tylko o zakup przyborów szkolnych, ale również ubrań, obiadów w szkole czy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, o których mowa zazwyczaj już na pierwszym szkolnym zebraniu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna trzymający umowę z napisem: Pracowcznicze plany kapitałowe
Mój plan emerytalny | Wydarzenia

Europejski Kongres Gospodarczy 2019. Jak szybko i skutecznie wprowadzić PPK w firmie?

Pracownicze Plany Kapitałowe mają zachęcić Polaków do regularnego, długoterminowego oszczędzania. Żeby tak się stało działy HR muszą już teraz odpowiednio przygotować się do wdrożenia programu. Według badania Nationale-Nederlanden „PPK oczami Polaków” jedynie 34 proc. pracowników firm 250+ potwierdza, że w jego firmie prowadzone są przygotowania do programu. Dlatego ważne jest, aby dobrze przygotować się do praktycznego wprowadzenia PPK w firmie.

CZYTAJ WIĘCEJ
0005
Z rynku finansowego

Nationale-Nederlanden inwestuje w technologiczne innowacje wspierające rozwój bancassurance

Nationale-Nederlanden we współpracy z Sollers Consulting wdrożyło nowoczesne i innowacyjne rozwiązania informatyczne, które będą wykorzystywane m.in. w jednym ze strategicznych kanałów sprzedaży – bancassurance. Systemy TIA i RIFE dają zupełnie nowe możliwości współpracy z bankami oraz innymi partnerami przy dystrybucji produktów ubezpieczeniowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Artykuły

Co Polacy wiedzą na temat III filaru

Wraz z końcem lipca zamknęło się okienko transferowe. Przyszli emeryci mogli zdecydować o przekazywaniu swoich składek do ZUS lub OFE. Tymczasem oprócz tych dwóch form oszczędzania Polacy mogą odkładać pieniądze jeszcze w inny sposób – wykorzystując III filar. Przy czym, jak wynika z badania „Skłonność Polaków do dodatkowego oszczędzania na emeryturę – mit czy rzeczywistość?*” przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Nationale-Nederlanden, aż 53 proc. pytanych nie jest w stanie wymienić żadnego ze sposobów odkładania dodatkowych pieniędzy w poczet przyszłej emerytury.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1