Zmiany w zarządzie Nationale-Nederlanden

Zmiany w zarządzie Nationale-Nederlanden
Michał Hucał Fot. Nationale-Nederlanden
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Michał Hucał, członek zarządu ds. komercyjnych w Nationale-Nederlanden został mianowany CEO NN Węgry i NN Bułgaria. Nową rolę pełni od 1 stycznia 2020 r. Natomiast jego funkcję w Polsce przejęła Edyta Fundowicz, dotychczasowa dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów.
Michał Hucał objął stanowisko CEO NN Węgry i NN Bułgaria. Edyta Fundowicz członkiem zarządu ds. komercyjnych w Polsce #NationaleNederlanden @NN_Polska

– Z dumą i uznaniem mogę potwierdzić, że Michał Hucał objął stanowisko CEO w NN Węgry i Bułgaria. Nie mam wątpliwości, że jest to zasłużony awans i wyróżnienie. Życzę Michałowi sukcesów i powodzenia w nowej roli. Dla naszej organizacji to wyjątkowe wydarzenie. Po raz kolejny menedżer z Polski będzie rozwijał swoją karierę w międzynarodowych strukturach Grupy NN. Po Annie Grzelońskiej, prezes NN w Rumunii, to grono zasilił Michał reprezentując nas na Węgrzech i w Bułgarii – mówi Paweł Kacprzyk, prezes Nationale-Nederlanden. – Jednocześnie chciałbym pogratulować nominacji Edycie Fundowicz. Jestem przekonany, że ze swoją szeroką ekspertyzą i doświadczeniem będzie cennym członkiem naszego zespołu zarządzającego – dodaje.

Czytaj także: PPK: Nationale-Nederlanden PTE ma niemal 550 umów z największymi firmami >>>

Michał Hucał objął stanowisko prezesa zarządu węgierskiej i bułgarskiej spółki NN 1 stycznia 2020 roku. Tym samym zastąpił on na tym stanowisku Imre Sztano, który został promowany na Chief Digital Officer w NN International. Michał Hucał posiada ponad 15-letnie doświadczenie w sektorze usług finansowych. Od 2016 roku pełnił funkcję członka zarządu w Nationale-Nederlanden. W tym czasie był odpowiedzialny za obszar marketingu i rozwój oferty produktowej. Przed rozpoczęciem pracy w strukturach Nationale-Nederlanden, Michał Hucał pracował m.in. w Alior Banku, Banku ING oraz Banku BPH.

Wraz z początkiem roku jego rolę, tj. członka zarządu ds. komercyjnych Nationale-Nederlanden, przejęła Edyta Fundowicz, która od maja 2016 roku odpowiadała za rozwój oferty produktowej dla nowych i obecnych klientów Nationale-Nederlanden oraz działania marketingowe spółki. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w różnych instytucjach z branży finansowej. Wcześniej związana była m.in. z VIVUS Finance, Alior Bankiem oraz BPH, gdzie zajmowała się m.in. zarządzaniem strategią biznesową w zakresie produktów finansowych dla klienta indywidualnego, a także rozwiązaniami związanymi z finansowaniem przedsiębiorstw.

Źródło: Nationale Nederlanden