Artykuły ze źródła: Esaliens TFI SA

Komentarze ekspertów | Mój plan emerytalny

Esaliens TFI ma 1 300 umów o zarządzanie PPK

Prawie 1 300 pracodawców  wybrało Esaliens TFI do zarządzania środkami w PPK swoich pracowników. W ramach tej grupy, w pierwszej transzy jest 110 firm (ok. 70 tys. pracowników), w drugiej umowy podpisało 468 firm (ok. 46 tys. pracowników), zaś w trzeciej, obecnej  transzy – 709 małych i średnich firm (ok. 22 tys. pracowników). Wynik osiągnięty w drugiej […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Segregator z napisem: Plan emerytarny, wykresy, kalkulator i okulary
Mój plan emerytalny

PPK: jakie korzyści dla uczestników programu?

W tym roku obowiązek wprowadzenia PPK obejmuje tylko największe firmy zatrudniające ponad 250 osób. Jednak do 2021 r. stanie się obligatoryjny dla wszystkich przedsiębiorstw w Polsce, niezależnie od ich wielkości. Warto zdawać sobie sprawę ze wszystkich korzyści, jakie w przypadku pracownika wiążą się z uczestnictwem w PPK. Co ciekawe, nie trzeba czekać do emerytury, by część z nich bezpośrednio odczuć.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna trzymający umowę z napisem: Pracowcznicze plany kapitałowe
Mój plan emerytalny

PPK: 6 kluczowych decyzji, jakie musi podjąć pracownik

Pracownicze Plany Kapitałowe do 2021 r. mają zostać wprowadzone we wszystkich firmach w Polsce, mogąc objąć według szacunków nawet 11 mln zatrudnionych. Sama procedura dołączenia do programu jest prosta i nie wymaga zaangażowania, jedynie pracownicy, którzy ukończyli 55 lat powinni zgłosić chęć udziału. Pracownik nie jest jednak pozbawiony wpływu na PPK – okazuje się, że swoimi decyzjami może w dużym stopniu zmienić jego oblicze. Oto 6 kluczowych decyzji, jakie można podjąć w trakcie trwania PPK.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1