Norbert Talarczyk w zarządzie Esaliens TFI SA

Norbert Talarczyk w zarządzie Esaliens TFI SA
Norbert Talarczyk Fot. Esaliens TFI SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do zarządu Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA dołączył Norbert Talarczyk, wzmacniając spółkę w zakresie sprzedaży i dystrybucji funduszy inwestycyjnych. Nowy członek zarządu Esaliens należał dotychczas do kadry menadżerskiej m.in. CitiBank Handlowy, BlackRock Investment Management UK Ltd oraz Skarbca TFI.
Do zarządu #Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA dołączył Norbert Talarczyk, wzmacniając spółkę w zakresie sprzedaży i dystrybucji funduszy inwestycyjnych

„Cieszymy się z pozyskania doświadczonego, doskonale rozpoznawalnego na rynku managera. Konsekwentnie realizujemy plan zwiększania udziału w dystrybucji zewnętrznej oraz wzmacniania pozycji w obszarze usług asset management” – mówi Adrian Adamowicz, prezes zarządu Esaliens TFI.

Doświadczenie zawodowe

Norbert Talarczyk jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o specjalności Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw. Pracę w finansach rozpoczynał w CitiBank Handlowy, gdzie początkowo zajmował się rozwijaniem oferty Citigold od strony sprzedażowej, następnie piastował stanowisko dyrektora oddziału Citigold, zarządzającego największym zespołem doradców w banku. W latach 2008 – 2017 był związany m.in. z Black Rock Investment Management UK Ltd i KBC TFI. Od 2017 roku był dyrektorem zarządzającym Skarbiec TFI, odpowiedzialnym za rozwój dwóch departamentów sprzedażowych – sieci agencyjnej i dystrybucji dla klientów instytucjonalnych.

Kolejna osoba, która dołączyła do Esaliens TFI w ostatnich dniach

Norbert Talarczyk jest kolejną osobą, która dołączyła do Esaliens TFI w ostatnich dniach. Z początkiem września zespół inwestycyjny wzmocnił Olaf Pietrzak, doświadczony specjalista z rynku papierów dłużnych, poprzednio zatrudniony m.in. w strukturach Grupy Aviva w Polsce (dawny Commercial Union) i Skarbiec TFI.

Czytaj także: Nowy dyrektor inwestycyjny w zespole Esaliens TFI SA >>>

„Budujemy mocny zespół menadżerski, ponieważ Esaliens jest zainteresowany zwiększeniem skali, zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i przejęcia. Dlatego przyglądamy się bacznie sytuacji na rynku, żeby wykorzystywać okazje, które się pojawiają – dodaje prezes Adrian Adamowicz

Esaliens TFI SA działa na polskim rynku kapitałowym od 1997 roku, początkowo jako Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego SA, a w latach od 2006 do 2017 r. firma funkcjonowała jako Legg Mason TFI SA. Obecnie zarządza aktywami w wysokości 4,2 mld zł (stan na 31.08.2020).

Źródło: Esaliens TFI SA