Esaliens TFI ma 1 300 umów o zarządzanie PPK

Esaliens TFI  ma 1 300 umów o zarządzanie PPK
Jacek Treumann, Esaliens
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prawie 1 300 pracodawców  wybrało Esaliens TFI do zarządzania środkami w PPK swoich pracowników. W ramach tej grupy, w pierwszej transzy jest 110 firm (ok. 70 tys. pracowników), w drugiej umowy podpisało 468 firm (ok. 46 tys. pracowników), zaś w trzeciej, obecnej  transzy – 709 małych i średnich firm (ok. 22 tys. pracowników). Wynik osiągnięty w drugiej […]

Prawie 1 300 pracodawców  wybrało Esaliens TFI do zarządzania środkami w PPK swoich pracowników. W ramach tej grupy, w pierwszej transzy jest 110 firm (ok. 70 tys. pracowników), w drugiej umowy podpisało 468 firm (ok. 46 tys. pracowników), zaś w trzeciej, obecnej  transzy – 709 małych i średnich firm (ok. 22 tys. pracowników).

Wynik osiągnięty w drugiej i trzeciej transzy, tj. 1177 pozyskanych PPK traktujemy jako solidny. Nasze oczekiwania były nieco większe,  jednak rynek jest bardzo trudny.

Ponadto, mamy do czynienia z bardzo silną koncentracją PPK wokół największych grup bankowo-ubezpieczeniowych, które dysponują szeroką bazą klientów korporacyjnych, i co ważne, z wieloletnimi relacjami biznesowymi.

Patrząc z tej perspektywy, pozyskanie przez niezależne TFI jak Esaliens 1300 pracodawców jest bardzo dobrym rezultatem.

Zaufali nam renomowani pracodawcy krajowi i międzynarodowi, reprezentujący szerokie spektrum branż – IT, finanse, biotechnologia, medycyna, transport czy przemysł.

Przystępując do projektu PPK mieliśmy już dobrze ugruntowaną pozycję eksperta w zarządzaniu i administrowaniu planami emerytalnymi (PPE/PPO).

Robimy to z sukcesem od ponad 20 lat, dla 130 pracodawców PPE i PPO z zatrudnieniem łącznym liczącym ok 60-70 tys. pracowników.

PPK niewątpliwie jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Esaliens TFI w tym ważnym segmencie rynku, generując jednocześnie dostęp do 140 tys. nowych klientów detalicznych.

Jacek Treumann, Członek zarządu Esaliens TFI SA

Źródło: Esaliens TFI SA