Autor: Mieczysław Groszek

Komentarze ekspertów

Nowy etap rozwoju crowdfundingu inwestycyjnego (udziałowego)

Europejski rynek kapitałowy przechodzi istotną transformację. Szczególne zmiany w tym zakresie można zaobserwować na przykładzie dynamicznego rozwoju alternatywnych metod finansowania, takich jak na przykład crowdfunding, zwany inaczej finansowaniem społecznościowym. Na czym polega istota finansowania społecznościowego?, pisze dr Mieczysław Groszek, przewodniczący Rady Nadzorczej StockAmbit, współzałożyciel Fundacji Polska Bezgotówkowa, były członek zarządów oraz rad nadzorczych szeregu banków, funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych i leasingowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2021/07

Bankowość i Finanse | Obrót Bezgotówkowy | Cztery udane lata funkcjonowania Polski Bezgotówkowej

Program Polska Bezgotówkowa został bardzo dobrze przyjęty przez rynek. Widzimy zarówno zainteresowanie przedsiębiorców, jak i aktywną dystrybucję terminali płatniczych przez agentów rozliczeniowych. Po prawie czterech latach od faktycznego startu, liczba urządzeń zainstalowanych i sfinansowanych przez Fundację przekroczyła 400 tys. To bardzo dobry wynik, który daje ogromną satysfakcję wszystkim twórcom i uczestnikom naszej inicjatywy. Na półmetku Programu warto dokonać podsumowania i nakreślić nowe pespektywy.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2017/11

Rynek finansowy: Finansowanie zrównoważonego rozwoju

Powołanie w końcu 2016 r. przez Komisję Europejską Grupy Ekspertów do spraw Finansowania Zrównoważonego Rozwoju (High Level Expert Group on Sustainable Finance, HLEG) jest kolejnym krokiem otwarcia przez Unię Europejską dyskusji na temat jednego z nowych priorytetów Wspólnoty. Zadaniem HLEG jest wspieranie KE w opracowaniu strategii Unii na rzecz zrównoważonego finansowania (sustainable finance).

CZYTAJ WIĘCEJ
Powiedzieli

Cytat tygodnia 29.03.2016 – Mieczysław Groszek

groszek.mieczyslaw.04.400x217Wszystkie nowo projektowane rozwiązania, proponowane klientom przez banki, muszą być perfekcyjnie dopracowane pod kątem bezpieczeństwa. Ale bez przestrzegania przez  użytkowników podstawowych zasad bezpieczeństwa,  nawet najlepsze technologie nie dadzą 100 procentowego zaufania do innowacji w bankowości.

Mieczysław Groszek, wiceprezes Związku Banków Polskich
i przewodniczący Rady Programowej IT@BANK 2014

CZYTAJ WIĘCEJ
Artykuły

Bezpieczeństwo w czasach cyber-zarazy. Kto jest za nie odpowiedzialny?

cyber.security.01.400xIntensywny rozwój nowoczesnych technologii, coraz szerzej implementowanych w bankowości, to dla tego sektora nie tylko szansa, ale również potencjalne zagrożenie. Obawa klientów o bezpieczeństwo pieniędzy zgromadzonych na kontach może okazać się jedną z głównych barier ograniczających dynamiczny rozwój. Czy banki są przygotowane na to by sprostać wyzwaniom związanym z cyber security?

CZYTAJ WIĘCEJ
Powiedzieli

Cytat dnia – 2016.03.22 Mieczysław Groszek

groszek.mieczyslaw.04.400x217Banki w Polsce dysponują zaawansowaną i dobrze zabezpieczoną infrastrukturą pozwalającą na oferowanie nowoczesnych usług bankowości elektronicznej milionom klientów, jednak, jak pokazują nasze dane, dzisiejszy potencjał znacznie przewyższa jeszcze możliwości w zakresie jego wykorzystania.  W ciągu minionego roku możliwość dostępu do bankowości on-line uzyskało kolejne 5 mln Klientów indywidualnych, zaś 1,5 mln z nich przekonało się, że taka forma kontaktu z bankiem jest wygodna i pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Mieczysław Groszek
Wiceprezes Związku Banków Polskich

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1