Autor: GetHome.pl

Nieruchomości

Gdzie właściciele zapłacą najwyższy podatek od nieruchomości w 2022 roku?

W 2021 roku koszty utrzymania mieszkania rosły w tempie znacznie przewyższającym inflację. Wiele wskazuje na to, że także w 2022 roku wydatki związane z utrzymaniem mieszkania będą najszybciej rosnącą pozycją w budżetach domowych wielu polskich rodzin. Portal GetHome.pl sprawdził, w których największych miastach mogą one spodziewać się podwyżki podatku od nieruchomości i jak dużej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse osobiste

Jak efektywnie wykorzystać 53 tysiące złotych ulgi termomodernizacyjnej?

W pierwszym roku obowiązywania podatkowej ulgi termomodernizacyjnej skorzystało z niej przeszło 207,4 tys. właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych – poinformowało Ministerstwo Finansów. – Taki wynik można uznać za spory sukces. Resort finansów oceniał przed dwoma laty, że w 2019 r., czyli w pierwszym roku obowiązywania ulgi termomodernizacyjnej, skorzysta z niej „tylko” ok. 100 tys. podatników – komentuje ekspert portalu GetHome.pl Marek Wielgo.

CZYTAJ WIĘCEJ
Model domu i kalkulator
Finanse osobiste | Nieruchomości

Podatek od nieruchomości w 2021 roku: ile zapłacą mieszkańcy największych miast?

W 2020 r. koszty utrzymania mieszkania rosły w tempie przeszło dwukrotnie szybszym od inflacji. Wiele wskazuje na to, że także w 2021 r. wydatki związane z utrzymaniem mieszkania będą najszybciej rosnącą pozycją w budżetach domowych wielu polskich rodzin. Już wkrótce przeszło 9 mln z nich dostanie decyzję o podwyżce podatku od nieruchomości.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1