
Comarch ma prezesa
Rada nadzorcza Comarchu powołała w skład zarządu Jarosława Mikosa, powierzając mu jednocześnie pełnienie funkcji prezesa zarządu, podała Spółka.
Rada nadzorcza Comarchu powołała w skład zarządu Jarosława Mikosa, powierzając mu jednocześnie pełnienie funkcji prezesa zarządu, podała Spółka.
Zwyczajne walne zgromadzenie Comarchu powołało Janusza Jeremiasza Filipiaka i Michała Mędralę na stanowiska wiceprezesów zarządu do końca aktualnej kadencji, podała Spółka.
Długo oczekiwane środki z nowego budżetu unijnego na lata 2021-2027 oraz z KPO (Krajowego Planu Odbudowy) zaczynają zasilać polską gospodarkę. Cyfryzacja i transformacja w kierunku Przemysłu 4.0 to kierunki rozwoju firm, które będą wspierane szczególnie mocno. Duża część tej pomocy kierowana jest do sektora MŚP, dla którego kompleksowe inwestycje w obszarze informatyzacji były często poza zasięgiem, czytamy w komunikacie prasowym Comarch.
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Prof. Janusza Filipiaka, współzałożyciela Comarchu, wybitnego polskiego uczonego, przedsiębiorcy i pasjonata piłki nożnej. Ubolewamy nad stratą tej bardzo szczególnej postaci, wyjątkowego umysłu i wizjonera, który w niepowtarzalny sposób zasłużył się dla rozwoju polskiego przemysłu informatycznego, czytamy na stronach Comarch SA.
Old Mutual, lider w sektorze ubezpieczeń w Afryce, ponownie łączy siły z Comarch, globalnym dostawcą zaawansowanych rozwiązań IT, aby uruchomić program lojalnościowy „Old Mutual Rewards” w Namibii. Wcześniej spółka współpracowała już z Comarch przy udanej implementacji programu lojalnościowego w RPA, poinformowała Firma.
Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszystko przeniosło się do sieci – od zakupów po pracę zdalną. Żyjemy w okresie gwałtownych innowacji i nie ma już od tego odwrotu. Internet poprawił nasze życie w niezmierzenie ogromny sposób, a to dopiero początek.
Comarch podpisał umowę z BRD Groupe Société Générale, trzecim co do wielkości bankiem w Rumunii, wchodzącym w skład francuskiej grupy Société Générale, na wdrożenie systemu Comarch Open Platform wraz z rozwiązaniem zapewniającym kompleksową obsługę procesu kredytowego, poinformowała Firma.
W 2022 roku wszedł w życie okres przejściowy otrzymywania i wystawiania e-faktur. To rozwiązanie jest na razie fakultatywne, ale zbliża się termin obowiązkowego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur przy fakturowaniu, po którym wszystkie faktury niewystawione elektronicznie będą uznawane za nieważne. Przygotowaliśmy krótki przewodnik o tym, co warto wiedzieć o KSeF – pisze Karol Leszczyński, Product Development Manager Comarch Factoring Platform.
W czasach niepewnej płynności finansowej, faktoring staje się jej gwarantem, podkreśla Karol Leszczyński, Product Development Manager at Comarch Factoring Platform.
Digitalizacja sektora finansowego otwiera nową furtkę dostępu do naszych portfeli. Niesie to ze sobą wiele korzyści, ale też wiele potencjalnych zagrożeń związanych z kradzieżą.
Często mówi się o współczesnej technologii jako o motorze napędowym biznesu przyszłości. Jedno jest pewne: rozwój technologiczny postępuje coraz szybciej i nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić. Mimo setek odnoszonych sukcesów, firmy wciąż potrzebują znacznych zmian. Aby pozostać konkurencyjnym, niezależnie od sektora, trzeba postawić na automatyzację, pisze Dominik Łyżwa, Senior Business Consultant, Comarch.
Comarch wyposaży Bankowy Fundusz Gwarancyjny w Zintegrowaną Platformę Analityczną klasy Business Intelligence, która będzie pełniła rolę centralnego ośrodka przetwarzania danych w instytucji. Umowa została podpisana 28 grudnia 2021 roku i zakłada implementację systemu w ciągu 48 miesięcy od daty zawarcia kontaktu. Comarch odpowiada za wdrożenie, ale także utrzymanie oraz dalszy rozwój platformy.
Historia faktoringu sięga starożytnej Mezopotamii – zasady handlu zostały zapisane w Kodeksie Hammurabiego, znanym ze słynnej zasady „oko za oko”, przypomina Piotr Kusek, Executive Sales Director, Comarch.
Comarch uruchamia platformę internetową do obsługi procesów finansowych firm – Apfino. Serwis integruje w jednym miejscu dostęp do produktów kilku partnerów zewnętrznych i na początek daje przedsiębiorcom możliwość zlecania wykonania świadczeń z zakresu faktoringu i windykacji.
Odkąd sztuczna inteligencja weszła do finansowego mainstreamu, wszyscy czekają na opracowanie idealnego algorytmu inwestycyjnego. Ale ten może nigdy nie nadejść, pisze Dominik Łyżwa, konsultant biznesowy w Comarch SA.
Robotyzacja i sztuczna inteligencja nie muszą być dla nas zagrożeniem,
a szansą na to, by stworzyć nam lepsze warunki pracy.
Analiza danych w czasie rzeczywistym, większe bezpieczeństwo czy superszybkie płatności: to tylko niektóre z usprawnień, jakie 5G wniesie do bankowości, pisze Piotr Filipiak, Industry Consulting Director, Financial Services w Comarch S.A.
Bank Mashreq ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uruchamia system do zarządzania majątkiem Comarch Wealth Management, poinformowała Firma.
O nowym modelu świadczenia usług doradczych oraz o zmianach technologicznych w tym sektorze spowodowanych koniecznością działania w czasie pandemii ‒ piszą w komentarzu Sławek Wójcik, Product Manager, Business Solution Architect & Daniel Madajewski Product Marketing Manager.
Sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML) zyskują na znaczeniu jako środki ograniczania przestępczości finansowej.
Niższe zwroty z inwestycji, mniej przychodów z odsetek, chwiejne modele biznesowe, to tylko część współczesnych problemów w sektorze finansowym. Banki muszą zredefiniować lub wypracować całkiem nowe, skuteczne modele. Z pomocą przychodzi im sztuczna inteligencja (ang. Artificial Intelligence, AI) i nowoczesne technologie ‒ podkreśla Marzena Andrzejczak, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju, Comarch.
To na dostawcy usług online spoczywa odpowiedzialność za zabezpieczenie transakcji. Stawką w tej grze jest zaufanie ‒ podkreśla Natalia Karbowska-Niedbała, Product Manager, Comarch.
Wydaje się, że przejście do społeczeństwa bezgotówkowego nabiera tempa z powodu pandemii. Ale czy dzięki niej na dobre pozbędziemy się papierowego pieniądza? ‒ zastanawia się Piotr Filipiak, Dyrektor konsultingu sektorowego, Finanse, Comarch.
Jeśli zajmujesz się zarządzaniem majątkiem, czekają Cię trudne czasy. Twoi klienci tracą pieniądze, gdy to czytasz ‒ i niewiele możesz z tym zrobić ‒ pisze Dominik Łyżwa, Business Consultant, Comarch.
Pandemia mocno zaburza terminowość realizacji zobowiązań
handlowych. Ciągły monitoring klienta, kontrahenta czy dostawcy
jest w tej sytuacji niezbędny.
Wychodzenie z każdej recesji wygląda podobnie, jeśli idzie o racjonalizację pracy: to, co rutynowe, przejmują maszyny. Czy i tak będzie tym razem?
Comarch podpisał umowę na wdrożenie i utrzymanie systemu Comarch Corporate Banking w Banku BNP Paribas.
MŚP stanowią większość przedsiębiorstw na świecie, ale generują tylko jedną piątą dochodów banków. Niezaspokojone potrzeby nie wygenerują przychodów.
Długo zapowiadana reforma programu oszczędzania stała się faktem 1 lipca tego roku wraz z wejściem w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Na początek nowe przepisy objęły tylko duże firmy, czyli zatrudniające ponad 250 osób. Jednak z czasem obowiązek prowadzenia PPK będą mieli również średni i mali przedsiębiorcy, a także jednostki administracji publicznej.
Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA podpisało umowę z firmą Comarch na integrację systemu informatycznego do obsługi procesów związanych z zarządzaniem funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych z aplikacją Comarch PPK.