Gospodarka i bankowość w cieniu kredytów walutowych
„Gospodarka i bankowość w cieniu kredytów walutowych”, pod tym hasłem odbędzie się 20 czerwca 2023 r. debata otwierająca konferencję BankTech.
„Gospodarka i bankowość w cieniu kredytów walutowych”, pod tym hasłem odbędzie się 20 czerwca 2023 r. debata otwierająca konferencję BankTech.
„Dziś bardzo się zmienił świat, bo mamy już system rat” – śpiewali przed laty bohaterowie kultowej polskiej komedii „Małżeństwo z rozsądku”. Dziś, w innych realiach gospodarczych, zakupy ratalne przeżywają prawdziwy renesans, głównie za sprawą rekordowo niskich stóp procentowych i równoczesnego wzrostu inflacji, co skłania do konsumpcji. Stwarza to nowe możliwości dla instytucji finansowych, ale również i oszustów, którzy wykorzystają każdą możliwość, by wyłudzić kredyt.
Pandemia koronawirusa sprawiła, że tradycyjnie organizowany przez Związek Banków Polskich Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych nie mógł odbyć się w listopadzie 2020 roku. Z uwagi na wprowadzenie ograniczeń pandemicznych i zakaz organizacji masowych spotkań i wydarzeń biznesowych, kierując się Państwa bezpieczeństwem i komfortem, podjęliśmy decyzję o przełożeniu XVII edycji Kongresu, pisze Jacek Furga, prezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji, prezes Centrum AMRON.
Wysoka jakość portfeli kredytowych budowanych przez banki leży nie tylko w interesie banków i nadzorującej je Komisji Nadzoru Finansowego, lecz również, a może przede wszystkim w interesie przyszłych potencjalnych kredytobiorców, pisze Jacek Furga, Prezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji.
Podczas trzech odsłon wrześniowo-październikowego Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2020: Bankowość spółdzielcza w Polsce po wybuchu epidemii koronawirusa ‒ pierwsze doświadczenia i wnioski dla sektora na najbliższe lata -odbyło się w sumie sześć sesji.
Interesujesz się bankowością i finansami?
Redakcja Miesięcznika Finansowego BANK ma propozycję, jak efektywnie wykorzystać najbliższy czas.
Od tygodnia trwa środowiskowa akcja KOMPUTER DLA UCZNIA, której celem jest wsparcie dzieci, które ze względów ekonomicznych są wykluczone z możliwości zdalnej nauki w czasie epidemii koronawirusa.
W związku z rozszerzaniem się epidemii koronawirusa, weszły w życie przepisy wprowadzające obowiązek nauki zdalnej przy wykorzystaniu komunikacji elektronicznej. Sytuacja ta pokazała, jak wiele dzieci wciąż jest wykluczonych z tej formy nauczania ze względów ekonomicznych. Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości (operator Programu „Bankowcy dla Edukacji”) uruchomili środowiskową akcję „Komputer dla Ucznia”: program przyznawania dotacji na zakup sprzętu i oprogramowania oraz przekazywanie wycofywanego, ale nadal w pełni sprawnego sprzętu komputerowego.
Interesujesz się bankowością i finansami?
Redakcja Miesięcznika Finansowego BANK ma propozycję, jak efektywnie wykorzystać najbliższy czas.
„Klient w centrum uwagi – budowanie wartości, jakości i długoterminowej relacji”- to główne przesłanie będące równocześnie motywem przewodnim tegorocznej Konferencji BankTech 2019, która jest elementem multikonferencyjnego projektu Horyzonty Bankowości.
Nurtem przewodnim konferencji Forum Strategii Bankowych 2019 jest refleksja strategiczna dotycząca nowego kształtu i form bankowości 4.0. oraz próba określenia podstawowych wyzwań strategicznych w najbliższych latach.
W kalendarzu konferencji środowiska bankowego od 2012 roku stałe miejsce mają Horyzonty Bankowości. Kolejna edycja odbędzie się już 18 czerwca br. w Warszawie. Udział w niej weźmie blisko pół tysiąca uczestników – przedstawicieli sektora bankowego, władz rządowych, instytucji regulacyjno-nadzorczych, firm sektora bankowego oraz środowiska naukowego.
Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej – odpowiedzi na 5 pytań, które napawają optymizmem – komentarz Andrzeja Wolskiego wiceprezesa Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Tym akronimem określić by można XI edycję Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. I nie chodzi tu o trafienie w potrzeby programowe uczestników Konferencji. Chodzi o klucz do sukcesu, pozwalającego konkurować na rynku z najlepszymi i najskuteczniejszymi bankami świata- pisze Andrzej Wolski, wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji.
Kwestie związane z dokumentami publicznymi przez wiele lat nie były kompleksowo uregulowane w polskim prawie. Przepisy odnoszące się do wytwarzania, posiadania i wykorzystywania różnych dokumentów rozrzucone były w rozmaitych aktach prawnych. Taki stan rzeczy sprzyjał powstawaniu luk i nieścisłości interpretacyjnych, na czym zyskiwali wyłącznie przestępcy.
Dokładnie dwadzieścia lat temu Finlandia, jako pierwszy kraj Unii Europejskiej, wprowadziła do obiegu dowody osobiste wyposażone w warstwę cyfrową. Dwie dekady później, 4 marca 2019 r., do grona emitentów elektronicznych dokumentów tożsamości dołączyła wreszcie Polska.
Zapraszamy do rejestracji na kolejną – tym razem jubileuszową, XXV – edycję najbardziej prestiżowej konferencji środowiska sektora bankowego w Polsce, która odbędzie się już 14 marca 2018 r., w Hotelu InterContinental w Warszawie.
Wiceprezes Zarządu
Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Wiceprezes Zarządu
Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Wiceprezes Zarządu
Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Prezes Zarządu
Centrum Prawa Bankowego i Informacji
15 listopada 2018 r. w warszawskim Hotelu Hilton odbędzie się kolejna edycja Konferencji IT@BANK.
Z Dariuszem Kozłowskim, wiceprezesem zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji, rozmawiał Karol Jerzy Mórawski.
Istotnym katalizatorem wzrostu akcji kredytowej w pierwszym kwartale 2018 roku były nadal utrzymujące się historycznie niskie podstawowe stopy procentowe, sprzyjające nie tylko zakupom mieszkaniowym w celu zaspokojenia potrzeb indywidualnych kredytobiorców, ale również zakupom w celach inwestycyjnych.
Możesz wydać fortunę na zakup technologii i usług, a twoja infrastruktura sieciowa może nadal być podatna na staroświeckie manipulacje – Kevin Mitnick.
Rok 2017 okazał się rokiem rekordów dla rynku mieszkaniowego i rynku kredytowego.
Centrum Prawa Bankowego i Informacji pragnie zaproponować Państwu udział w szkoleniu,,Wdrożenie RODO, aspekt praktyczny”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 lutego 2018 r., godz. 09.00-16.00 w Centrum Konferencyjnym KOPERNIKA, ul. Kopernika 30 w Warszawie.
Z Dariuszem Kozłowskim, wiceprezesem zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji, rozmawiał Karol Jerzy Mórawski
Wszystko wskazuje na to, że pod względem skali akcji kredytowej rok 2017 będzie najlepszy od 6 lat.
IT@BANK, dzięki aktywnemu udziałowi członków kierownictw firm IT i banków w tworzeniu programu, formułuje najbardziej aktualne pytania, jakie stoją przed sektorem finansowym w Polsce i na świecie.