Anna Świderska wiceprezesem TUiR Warta i TUnŻ Warta

Anna Świderska wiceprezesem TUiR Warta i TUnŻ Warta
Fot. Warta
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza TUiR Warta oraz TUnŻ Warta powołała do zarządu spółek Annę Świderską, która zastąpi na stanowisku wiceprezesa Witolda Walkowiaka, podała Warta. Świderska, która obejmie nową funkcję 1 lipca 2020 r., będzie odpowiedzialna za pion finansów, w tym m.in. za sprawozdawczość, kontroling, podatki, zarządzanie ryzykiem, księgowość i administrację.
Rada nadzorcza TUiR Warta oraz TUnŻ Warta powołała do zarządu spółek Annę Świderską, która zastąpi na stanowisku wiceprezesa Witolda Walkowiaka #Warta

Anna Świderska posiada niemal 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek. Swoją karierę zaczynała w firmie Arthur Andersen, gdzie m.in. zajmowała się audytem spółek z branży ubezpieczeniowej. Od 18 lat związana jest z polskimi spółkami z grupy Talanx. Pełniła w nich m.in. funkcję dyrektor zarządzającej, CFO, doradczyni zarządu i głównej księgowej. Wraz z połączeniem HDI i Warty objęła stanowisko dyrektor zarządzającej odpowiedzialnej za departament rachunkowości finansowej. Pracując w HDI i Warcie zrealizowała liczne, strategiczne projekty, głównie w obszarze finansów oraz M&A, podała Warta.

>> (otwiera się na nowej zakładce)”>Czytaj także: Polisy Warty i Axy chronią turystów przed koronawirusem Covid-19 >>>

„To bardzo dobra informacja, że do zarządu Warty dołącza osoba o tak bogatym doświadczeniu i wiedzy, dokładnie znająca naszą organizację. Jej dotychczasowe osiągnięcia, jak również skuteczność w zarządzaniu jednym z kluczowych zespołów, potwierdziły, że idealnie pasuje do roli wiceprezesa zarządu Warty. Jestem pewny, że jej zaangażowanie pomoże nam w dalszym umacnianiu pozycji Warty na rynku” – powiedział prezes TUiR Warta oraz TUnŻ Warta Jarosław Parkot, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Warta: jaki jest klucz do wysokiej rentowności?

Grupa Warta składa się z dwóch spółek – spółki majątkowej TUiR Warta oraz spółki życiowej TUnŻ Warta. Głównymi akcjonariuszami Warty są niemiecka Grupa Talanx i japoński ubezpieczyciel na życie Meiji Yasuda. W kwietniu 2014 r. Talanx zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Akcje Talanx AG są notowane także na głównym rynku giełdy we Frankfurcie (Deutsche Boerse AG), jak również na rynku regulowanym giełdy w Hanowerze (BOAG Boersen AG).

Źródło: ISBnews