Alta S.A. sprzedaje nieruchomości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wiezowiec.01.250x167Trzy nieruchomości o łącznej wartości 9 mln zł sprzedała TUP Property S.A., spółka portfelowa giełdowej Alty. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na częściową spłatę zadłużenia TUP Property S.A. w Banku Zachodnim WBK oraz bieżące prowadzenie pozostałych projektów.

Umowa dotyczy własności trzech nieruchomości handlowych w lokalizacjach Syców, Ostrzeszów i Zabrze. Nabywcą nieruchomości jest prywatny inwestor. Sprzedane nieruchomości objęte są długoterminowymi umowami najmu – najemcą jest operator sieci handlowej. – To kolejna transakcja związana z restrukturyzacją zadłużenia spółek portfelowych Alty oraz dezinwestycjami nieruchomości w celu pozyskania środków na nasz najważniejszy projekt – Zrównoważoną Dzielnicę Siewierz Jeziorna. Takie działania zapowiadaliśmy publikując strategię do 2020 roku i te transakcje są jednym z etapów jej realizacji – mówi Robert Jacek Moritz, Prezes Zarządu Alta S.A.

Środki pozyskane ze sprzedaży nieruchomości zostaną w głównej mierze przeznaczone na częściową spłatę zadłużenia TUP Property w Baku Zachodnim WBK, w którym spółka ma kredyt w wysokości 5,6 mln euro. – Wymagalność kredytu przypada na 30 czerwca br. Rozmawiamy z bankiem o jego dalszym przedłużeniu i restrukturyzacji zadłużenia, jednak chcemy do tego czasu spłacić jak największą kwotę – tłumaczy Prezes Moritz.

W ostatnim czasie udało się zredukować i zrestrukturyzować zadłużenie TUP Property. Dwa tygodnie temu jedna ze spółek portfelowych zawarła z mBankiem Hipotecznym umowę kredytu z mBankiem Hipotecznym na kwotę 8,1 mln EUR. Posłużył on do spłaty zadłużenia kredytowego udzielonego przez DZ Bank TUP Property. Zostało ono zaciągnięte na refinansowanie zakupu centrum handlowego w Tychach – City Point Tychy, a musiało zostać spłacone w związku za zakończeniem działalności DZ Bank w Polsce.

Grzegorz Zybert