Allegro Pay i Aion Bank w 2023 r. rozszerzą współpracę, są warunki nowej umowy

Allegro Pay i Aion Bank w 2023 r. rozszerzą współpracę, są warunki nowej umowy
Fot. stock.adobe.com/WDnet Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Allegro Pay i Aion Bank ustaliły zasady umowy dotyczącej nowych produktów opartych na modelu Banking-as-a-Service (BaaS).

Allegro Pay – spółka zależna Allegro.eu – podpisała z Aion Bank oraz ze spółką zależną banku – Vodeno term sheet określający ogólne zasady przyszłej umowy o współpracy pomiędzy Allegro Pay, Aion i Vodeno w zakresie nowych produktów opartych na modelu Banking-as-a-Service (BaaS), podało Allegro. Umowa w tej sprawie ma zostać zawarta do 28 kwietnia 2023 r.

„Model BaaS umożliwi Allegro Pay uruchomienie nowych produktów i usług finansowych, które są zarezerwowane dla podmiotów posiadających licencję bankową (tj. konta oszczędnościowe i płatnicze). W term sheet strony ustaliły, że Allegro Pay będzie działać jako dostawca usług outsourcingowych Aion i świadczyć na rzecz Aion wszelkie usługi informatyczne wymagane lub niezbędne do onboardingu klientów i zarządzania kontami poprzez platformę handlową Allegro, w tym przez aplikację mobilną. Współpraca z AION, jako dostawcą BaaS i posiadaczem licencji bankowej, ułatwi spełnienie wymogów regulacyjnych” – czytamy w komunikacie.

Produkty BaaS będą oferowane pod marką Allegro Pay

Term sheet jest wiążący i zawiera warunki współpracy, które zostaną szczegółowo określone w umowie, zaznaczono.

„Term sheet przewiduje, że produkty BaaS będą oferowane pod marką Allegro Pay (white label). Procesy i całe interakcje z klientami zostaną osadzone na platformie Allegro. Allegro Pay i Aion zamierzają zawrzeć umowę do dnia 28 kwietnia 2023 r., o czym Allegro.eu poinformuje odrębnym raportem bieżącym” – czytamy dalej.

Allegro podkreśla, że uważa BaaS za atrakcyjny sposób pozyskania możliwości dostarczania produktów i usług bankowych oraz stworzenia platformy do dalszej ekspansji Allegro Pay.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w 2020 r.

Źródło: ISBnews