Alior Bank w związku z koronawirusem uruchamia finansowanie obrotowe dla firm z nową gwarancją BGK

Alior Bank w związku z koronawirusem uruchamia finansowanie obrotowe dla firm z nową gwarancją BGK
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Alior Bankiem umowę na powierzenie mu 5,5 mld zł z Funduszu Gwarancji Płynnościowych BGK na zabezpieczenie kredytów obrotowych dla średnich i dużych przedsiębiorstw.
W związku z ekonomicznymi skutkami pandemii #koronawirus, @AliorBankSA po raz kolejny dostosowuje ofertę do planu pomocowego @BGK_pl #AliorBank #BGK

– Dzięki umowie z BGK na 5,5 mld zł będziemy w stanie zabezpieczyć naszym klientom biznesowym kapitał o wartości niemal 7 mld zł – mówi Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej Programów Publicznych w Alior Banku.

Czytaj także: Tarcza antykryzysowa: BGK zmienił warunki przyznania gwarancji Biznesmax, łatwiejsze zaciągnięcie kredytu >>>

Zabezpieczenie kredytów odnawialnych

Przyznany limit w wysokości 5,5 mld zł zostanie przeznaczony na zabezpieczenie kredytów odnawialnych, również w rachunku bieżącym, i nieodnawialnych, udzielanych po 1 marca br.

Dzięki umowie podpisanej z BGK, Alior Bank uruchomił Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowej. Nowa gwarancja ułatwi przedsiębiorcom utrzymanie płynności finansowej. Obejmie do 80% finansowania i może zabezpieczyć duże kredyty, nawet do 250 mln zł. To kolejne ułatwienie, które wprowadza BGK w ramach planu pomocowego dla firm na czas pandemii.

Czytaj także: Bank Pekao udostępnia 15 mld zł na gwarancje kredytowe dla firm >>>

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: Alior Bank, ISBnews