Alior Bank udostępnił kredyt dla MŚP na cele ekologiczne

Alior Bank udostępnił kredyt dla MŚP na cele ekologiczne
Alior Bank - Oddział w Gdańsku (fot. Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank udostępnił kredyt dla na realizację inicjatyw ekologicznych, który skierowany jest do przedsiębiorców z segmentu mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw, którzy planują wprowadzać nowoczesne narzędzia minimalizujące negatywny wpływ działalności firmy na środowisko naturalne.

„Biznes Kredyt Zakupowy wyróżnia szeroki zakres możliwości finansowania. Proponujemy finansowanie aż 13 różnych celów ekologicznych, wysoką kwotę – nawet do 3 mln zł, szybką decyzję kredytową w 20 minut i brak zabezpieczeń materialnych. Nowa oferta to dowód na to, że Alior Bank chce mocno wspierać zielone wartości. Działania na rzecz środowiska oraz kryteriów ESG są wpisane w naszą strategię, a ekoinnowacje cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców, dlatego w naszej ofercie dla firm pojawiają się nowe produkty wspierające realizację takich projektów” – powiedział dyrektor zarządzający Pionem produktów klienta biznesowego w Alior Banku Marek Sołtysiak, cytowany w komunikacie.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu?

Środki z kredytu przedsiębiorca może przeznaczyć m.in. na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, zakup samochodów ekologicznych z silnikiem elektrycznym lub hybrydowym. Kredyt można również zaciągnąć na zakup materiałów służących do ocieplenia ścian budynków, dachów, stropów, piwnicy wraz z wykonaniem prac budowalnych lub zakup i montaż nowego źródła ciepła np. kotła grzewczego, pompy ciepła, kolektora słonecznego, rur grzewczych czy grzejników.

Zabezpieczeniami kredytu są gwarancja COSME

Zabezpieczeniami kredytu są gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego – gwarancja COSME (w przypadku wszystkich kredytów, niezależnie od rodzaju finansowanej inicjatywy ekologicznej) lub gwarancja de minimis (nie dotyczy kredytów udzielonych na finansowanie zakupu samochodów z silnikiem elektrycznym lub hybrydowym) oraz weksle na rzecz Alior Banku i BGK. 

Czytaj także: Alior Bank w II kw. znacząco poprawił wyniki: 123,8 mln zł zysku netto >>>

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Źródło: ISBnews