Akcje 9 największych amerykańskich spółek technologicznych i finansowych na GPW

Akcje 9 największych amerykańskich spółek technologicznych i finansowych na GPW
Fot. stock.adobe.com / MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Akcje dziewięciu spółek z USA są już dostępne na rynku akcji zagranicznych GlobalConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, poinformowało biuro prasowe GPW.

Od 8 lipca 2024 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dostępne są nowe amerykańskie spółki. Akcje dziewięciu globalnych firm: Alphabet (właściciel m.in. Google), Amazon, Apple, JP Morgan Chase & Co, Meta Platforms, Microsoft Corporation, Netflix, Nvidia, Visa zostały wprowadzone do obrotu na rynku GlobalConnect na wniosek Wprowadzającego Animatora Rynku, którym jest Santander Biuro Maklerskie.

Spółki są notowane na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku i wchodzą w skład jednego z największych indeksów giełdowych na świecie – S&P500.

Oferta spółek na rynku akcji zagranicznych GPW zawiera obecnie akcje 25 spółek z całego świata. Po wprowadzeniu nowych spółek na GlobalConnect inwestorzy, w ramach segmentu spółek z USA notowanych w polskich złotych, będą mieli możliwość inwestowania w akcje 10 spółek amerykańskich.

Czytaj także: Prezes GPW chce, żeby wzrósł udział inwestorów indywidualnych na rynku giełdowym

Powiększa się oferta GPW dla inwestorów indywidualnych

– Dostępność na warszawskiej Giełdzie akcji spółek zza oceanu zwiększa atrakcyjność naszego rynku dla inwestorów indywidualnych.

Chcemy ciągle poszerzać ofertę produktową, aby inwestorzy mieli możliwość inwestowania w akcje największych światowych firm, w tym tych z USA, korzystając z lokalnej waluty.

Wielu z nich czekało na akcje amerykańskie i mamy nadzieję, że rosnąca liczba dostępnych instrumentów, a zwłaszcza pojawienie się w obrocie jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, przyczyni się do zwiększenia aktywności inwestorów na GlobalConnect – stwierdza Grzegorz Kołodziejczyk, dyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW.

Rynek GlobalConnect funkcjonuje w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO) GPW.

Notowania odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 09:05-17:05. Inwestorzy mogą składać zlecenia poprzez istniejący lub nowy rachunek w krajowych biurach maklerskich, które są podłączone do GlobalConnect.

Informacje na temat GlobalConnect, w tym Regulamin, Aktualna lista Członków Rynku i inne dokumenty, które obowiązują uczestników rynku, dostępne są na stronie: www.gpwglobalconnect.pl.

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych / GPW