„Akcja Krew” w Concordii

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

concordia.01.400x26130 stycznia br. Concordia na terenie centrali zorganizowała II zbiórkę krwi, pod hasłem "Akcja Krew".

Pierwsza zbiórka miała miejsce 26 maja 2014 r. Wówczas udało się zebrać 17,1 litrów krwi od 38 dawców. W tym roku do inicjatywy przyłączyło się 45 pracowników Concordii, z czego ostatecznie zakwalifikowanych zostało 36 osób. Łącznie zebrano ponad 16 litrów krwi. Dodatkowo jedna osoba zdecydowała się zostać dawcą szpiku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane przez Concordię karty ICE (In Case Of Emergency), czyli karty, na których widnieją dane osób, które należy powiadomić „w razie wypadku” oraz symboliczne breloczki w kształcie kropli krwi, na których można odnotować własną grupę krwi.

„Organizując na terenie naszej firmy zbiórkę krwi oraz przygotowując tematyczne upominki kierowaliśmy się troską o innych” – mówi Jacek Bielaczyk, członek zarządu Concordii. „Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego też tego typu inicjatywy naturalnie wpisują się w nasze funkcjonowanie. Tegoroczna „Akacja Krew” była już drugą z kolei i zapewniam, że nie ostatnią” – podsumowuje.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń