Aion Bank i ELZAB z kasą fiskalną online na abonament

Aion Bank i ELZAB z kasą fiskalną online na abonament
Źródł: Aion Bank, ELZAB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ELZAB i Aion Bank nawiązały strategiczną współpracę, oferując polskim przedsiębiorcom zakup kasy fiskalnej online w abonamencie i zintegrowanie posiadanej kasy fiskalnej z aplikacją mobilną. Produkt jest połączony z kompleksowym i w pełni cyfrowym kontem dla biznesu. Dzięki aplikacji elzAPP ON prowadzący biznes zyskują zdalny dostęp do swoich finansów oraz do danych sprzedażowych pochodzących z urządzeń fiskalnych, poinformowali Partnerzy współpracy.

Wdrożeniem rozwiązań w projekcie zajmuje się Vodeno, spółka dostarczająca infrastrukturę technologiczną Aion Bankowi, działająca w obszarze BaaS (ang. banking as a service).

Kasa fiskalna na abonament

W ramach wspólnego przedsięwzięcia Aion Bank i ELZAB (twórca aplikacji elzAPP ON) udostępniają polskim przedsiębiorcom kompleksowe narzędzie, które pozwala wykorzystać atuty kasy fiskalnej online w połączeniu z nowoczesną, w pełni zdalną bankowością elektroniczną.

Z poziomu aplikacji mobilnej właściciel biznesu może w prosty sposób nabyć kasę na abonament lub powiązać zakupione u partnerów firmy ELZAB urządzeniaz kontem firmowym. Nowe urządzenie zostanie udostępnione w abonamencie – jedna niska rata będzie automatycznie pobierana z rachunku Aion Banku. Obsługę wdrożeniową oraz serwisową kasy fiskalnej poprowadzą aktualni partnerzy spółki ELZAB.

Stworzyliśmy w pełni cyfrowe i kompleksowe narzędzie do zarządzania biznesem już z poziomu aplikacji na smartfonie

Korzystający z oferty otrzymają w pełni cyfrowy dostęp do bankowości biznesowej działającej w transparentnym modelu abonamentowym – z przejrzystą, jedną opłatą za prowadzenie konta i za szereg dodatkowych usług finansowych, bez ograniczeń i ukrytych kosztów.

Czytaj także: Od 1 lipca obowiązek stosowania kas fiskalnych dla nowych branż; jak otrzymać 700 zł ulgi?

Przyszłość należy do subskrypcji i abonamentów

Model subskrypcyjny już na stałe zagościł w Polsce dzięki swojej prostocie, wygodzie i przejrzystości, jakie oferuje. Liczba produktów i usług w subskrypcji konsekwentnie wzrasta w ostatnich latach.

Według danych Deloitte globalny kryzys gospodarczy spowodowany pandemią jedynie przyspieszył tempo zachodzących zmian. Tylko w samym regionie EMEA sprzedaż usług działających w tym modelu osiągnęła ponad dwukrotnie lepszy wynik r/r (111%).

W Polsce już niemal połowa społeczeństwa korzysta z różnego rodzaju usług subskrypcyjnych. To rozwiązanie zdobywa także uznanie przedsiębiorców.

Niezmiennie za modelem abonamentowym przemawia fakt, że likwiduje on barierę wejścia, jaką stanowią opłaty startowe lub licencje w formie jednorazowych, wysokich opłat.

– Jestem przekonany, że nowoczesne technologie są tym, czego dziś potrzebują świat i gospodarka, zmagające się z następstwami pandemii i obawiające kolejnych jej fal. Na naszych oczach dokonują się kolejne innowacyjne przełomy. Nowoczesne usługi bankowe oraz produkcja i sprzedaż elektroniki do niedawna stanowiły odległe od siebie światy.

Dzisiaj prezentujemy kompleksową ofertę wykraczającą poza klasycznie rozumiane sojusze. To pierwsza znana mi inicjatywa tego typu. Wraz z Aion Bankiem oferujemy nowe, bezpieczne rozwiązania, nowe produkty i nowe możliwości zarządzania biznesem – zapewnia Bartosz Panek, prezes zarządu firmy ELZAB SA.

Prezentujemy kompleksową ofertę wykraczającą poza klasycznie rozumiane sojusze

– Dzięki współpracy ze spółką ELZAB stworzyliśmy w pełni cyfrowe i kompleksowe narzędzie do zarządzania biznesem już z poziomu aplikacji na smartfonie.

Nasz produkt jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby polskich przedsiębiorców, dla których zdalny dostęp do finansów i danych sprzedażowych jest niezbędny, tym bardziej w nowej, postpandemicznej rzeczywistości – dodaje Krzysztof Czuba, chief business officer w Aion Banku.

Czytaj także: Komisja Europejska zaostrzy wymagania dotyczące cyberzabezpieczeń urządzeń bezprzewodowych

Podstawą jest aplikację elzAPP ON i konto w Aion Banku

Aby skorzystać z opcji zakupu kasy online na abonament, wystarczy pobrać i zainstalować aplikację elzAPP ON. Umożliwia ona zdalne zarządzanie biznesem, daje dostęp do danych sprzedażowych, pozwala na podgląd i definiowanie raportów oraz monitoruje, czy zostały spełnione wszystkie obowiązki wobec Ministerstwa Finansów.

Użytkownik aplikacji elzAPP ON, który założy konto w Aion Banku, otrzyma dostęp do całkowicie cyfrowych usług finansowych. Bank oferuje m.in. nielimitowane bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe, konta oszczędnościowe w PLN i EUR oraz wymianę walut po kursie międzybankowym.

Użytkownik aplikacji elzAPP ON, który założy konto w Aion Banku, otrzyma dostęp do całkowicie cyfrowych usług finansowych

Do wyboru dostępne są również dwa plany abonamentowe: Smart lub All-Inclusive, ze stałą miesięczną opłatą, bez ukrytych kosztów i limitów.

Czytaj także: Fundacja Polska Bezgotówkowa centrum kompetencji w innowacyjnych metodach płatności

Źródło: Aion Bank, ELZAB