Home office: pracownicy Alior Banku mogą liczyć na wspierające szkolenia online i infolinię z psychologiem

Home office: pracownicy Alior Banku mogą liczyć na wspierające szkolenia online i infolinię z psychologiem
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ramach oferowanego pakietu medycznego pracownicy mają dostęp do indywidualnych konsultacji psychologicznych, Bank uruchomił również otwartą infolinię z psychologiem ‒ powiedział portalowi aleBank.pl Krzysztof Olewnik, Dyrektor Działu Kadr, Płac i Relacji Pracowniczych w Alior Banku, odpowiadając na pytanie w jaki sposób banki wspierają swoich pracowników.

Pracownicy Alior Banku mają możliwość wykonywania pracy zdalnej od początku wybuchu pandemii i korzystania z licznych aplikacji oraz rozwiązań IT, by ten rodzaj pracy był bardziej wydajny i efektywny.

Bank zorganizował serię szkoleń i warsztatów online, wspierających m.in. proces nauki w dobie home office

Alior Bank podjął także wiele aktywności mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

Czytaj także: BGK: najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, refundujemy testy na koronawirusa

Bank zorganizował serię szkoleń i warsztatów online, wspierających m.in. proces nauki w dobie home office, zarządzanie sobą, długotrwałą pracę zdalną, motywowanie i inspirowanie do działania.

Pracownicy mają dostęp do indywidualnych konsultacji psychologicznych, Bank uruchomił również otwartą infolinię z psychologiem

Szkolenia dotyczyły również odporności na stres, koncentracji i pogodzenia w wielu przypadkach wykonywania obowiązków służbowych z opieką nad dziećmi.

W ramach oferowanego pakietu medycznego pracownicy mają dostęp do indywidualnych konsultacji psychologicznych, Bank uruchomił również otwartą infolinię z psychologiem.

Czytaj także: Pracownicy przeszkoleni do pracy zdalnej, wsparcie psychologów i rywalizacja sportowa online ‒ SGB-Bank S.A. w czasie pandemii

Ponadto stworzono nową sekcję fitness, w ramach której pracownicy zdobywają wiedzę i praktykują ćwiczenia prozdrowotne (zdrowe żywienie, zdrowa postawa ciała, mindfulness, wyciszenie).

Czytaj także: Credit Agricole zapewnia zdalnie pracującym poczucie stabilności i zachęca do sportowych treningów online

Dodatkowo w intranecie została stworzona przestrzeń ze zbiorem kluczowych informacji nt. pandemii.

Krzysztof Olewnik,

Dyrektor Działu Kadr, Płac i Relacji Pracowniczych

w Alior Banku.

Źródło: aleBank.pl