Provident Polska ma zgodę KNF na świadczenie usług płatniczych

Provident Polska ma zgodę KNF na świadczenie usług płatniczych
Źródło: Provident Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zezwoliła Provident Polska na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej, podała Komisja.

Provident Polska dołączył do grona Krajowych Instytucji Płatniczych. Do tej pory Provident, posiadający w swojej ofercie kartę Provi Smart, posiadał już licencję Małej Instytucji Płatniczej.

Koncepcja, aby obok tradycyjnych pożyczek w portfolio firmy znalazły się również karty pojawiła się już w 2015 roku. W  2022 r. firma pozyskała wpis do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru dostawców usług płatniczych i wydawców pieniądza elektronicznego, a tym samym otrzymała status Małej Instytucji Płatniczej, co pozwoliło na rozszerzenie oferty o kartę kredytową Provi Smart.

Marcin Żuchowski prezes Provident Polska

 – Wprowadzenie do naszej oferty karty Provi Smart okazało się strzałem w dziesiątkę. Zaoferowaliśmy produkt kartowy aby odpowiedzieć na zmieniające się  potrzeby klientów, którzy okazali się bardzo zainteresowani tego typu produktem. Do tej pory sprzedaliśmy już blisko 200 tys. kartpodkreśla Marcin Żuchowski, prezes zarządu Provident Polska.

– Wejście w nowy segment rynku poprzedziliśmy licznymi badaniami i analizami, dlatego nie jesteśmy zdziwieni popularnością naszych kart. Niedługo po wprowadzeniu tego produktu, zaczęliśmy starać się o licencję Krajowej Instytucji Płatniczej. Jej uzyskanie pozwoli nam jeszcze mocniej rozwinąć skrzydła w oferowaniu klientom rozwiązań płatniczychdodaje Marcin Żuchowski.

Zezwolenie KNF dla Provident Polska

Zezwolenie na świadczenie usług płatniczych w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej wydawane jest przez Komisję Nadzoru Finansowego w formie decyzji administracyjnej. Aby uzyskać takie zezwolenie firma musi spełnić szereg wymogów regulacyjnych i korporacyjnych, w tym dotyczących stabilnego zarządzania.

– Otrzymanie zezwolenia na świadczenie usług płatniczych w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej to dla nas potwierdzenie jakości naszych produktów oraz transparentności i najwyższych standardów reprezentowanych przez naszą firmępodsumowuje Marcin Żuchowski.

„Zakres zezwolenia obejmuje:

1) przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkich działaniach niezbędnych do prowadzenia rachunku,

2) wykonywanie transakcji płatniczych, w tym transfer środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy użytkownika lub u innego dostawcy przy użyciu karty płatniczej lub podobnego instrumentu płatniczego,

3) wykonywanie transakcji płatniczych wymienionych w pkt 2, w ciężar środków pieniężnych udostępnionych użytkownikowi z tytułu kredytu, a w przypadku instytucji płatniczej – kredytu, o którym mowa w art. 74 ust. 3 ustawy o usługach płatniczych,

4) wydawanie instrumentów płatniczych” – czytamy w komunikacie KNF.

Czytaj także: Marcin Żuchowski prezesem Provident Polska

Provident Polska jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

IPF działa w 11 krajach na całym świecie.

W Polsce Provident działa od 1997 roku.

Źródło: ISBnews, Provident Polska S.A.