Biometryczne płatności PayEye zdobywają zamek i muzeum

Biometryczne płatności PayEye zdobywają zamek i muzeum
Źródło: PayEye
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zamek Topacz Resort & Art SPA wraz z Muzeum Motoryzacji ruszają z płatnością okiem PayEye. To pierwszy taki kompleks na świecie, gdzie przy potwierdzaniu płatności można skorzystać z biometrii tęczówki oka. - Powrót do aktywnej działalności to również otwarcie na nowe technologie - przyznają zarządzający obiektem, czytamy w komunikacie fintechu PayEye.

Ogromna 50-hektarowa przestrzeń otaczająca hotel z zapleczem konferencyjnym. Do tego sale konferencyjne, bankietowe, restauracje oraz spa & wellness.

Zamek dołącza do grona blisko 130 partnerów PayEye, gdzie można dokonywać płatności okiem

Tak dziś wygląda dolnośląski Zamek Topacz, z XIV wieku. Wyjątkowe miejsce, które po lockdownie otwiera się na gości, a także na biometryczne nowinki technologiczne.

Czytaj także: PayEye uznany za innowacyjną technologię przyszłości

Nowe technologie w zabytkowym obiekcie

– Innowacyjność, otwartość na nowe rozwiązania, czy wręcz wyprzedzanie trendów mamy w swoim DNA. Działamy w sąsiedztwie Wrocławia, skąd wywodzi się PayEye i gdzie prowadzony jest pierwszy na świecie pilotaż płatności okiem, zatem i my chcieliśmy przetestować to rozwiązanie u siebie.

Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie miejsc, które biorą udział w tym wyjątkowym projekcie – mówi Andreas Wierus, prezes zarządu i dyrektor generalny Zamku Topacz i dodaje, że sam do dziś pamięta pierwsze spotkanie z biometrią.

Działamy w sąsiedztwie Wrocławia, skąd wywodzi się PayEye i gdzie prowadzony jest pierwszy na świecie pilotaż płatności okiem

– Na początku lat ‘2000, kiedy wylądowałem na lotnisku w Dubaju, gdzie wszyscy pasażerowie byli weryfikowani w wyniku rejestracji opartej o identyfikację oka, poczułem pierwszy efekt „wow”. A dziś rozwiązanie oparte o biometrię wdrażam w zarządzanym przeze mnie obiekcie.

Zamek Topacz
Zamek Topacz. Źródło: PayEye

Czytaj także: PARP wspiera finansowo promocję za granicą polskiej płatności okiem

Już prawie 130 partnerów PayEye

Łącznie pięć urządzeń do płatności okiem jest dostępnych w recepcji, restauracji i Art&SPA Zamku Topacz, a także Polana Bar i w Muzeum Motoryzacji.

– Zamek Topacz wraz z Muzeum Motoryzacji to pierwsze tego typu miejsca na świecie, gdzie można dokonywać płatności okiem. Mam przekonanie, że goście hotelu, restauracji, spa i muzeum chętnie będą korzystać z rozwiązania, które jest niezwykle szybkie, bezpieczne i do tego praktycznie bezdotykowe.

Zamek dołącza do grona blisko 130 partnerów PayEye, gdzie można dokonywać płatności okiem. To wyjątkowa grupa osób, które pozwalają nam rozwijać płatność przy wykorzystaniu biometrii tęczówki oka – komentuje Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Zamek Topacz wraz z Muzeum Motoryzacji to pierwsze tego typu miejsca na świecie, gdzie można dokonywać płatności okiem

I dodaje: – Dziś już mało kto pamięta moment, gdy organizacje płatnicze pracowały nad wdrożeniem pierwszych kart na świecie. W tamtych czasach były to tak samo pionierskie projekty, które zanim stały się powszechne były testowane na ograniczonej grupie osób i miejsc.

My nasz pilotaż prowadzimy na dużą skalę. Dlatego to dobra okazja do podziękowania partnerom za kredyt zaufania, ale także chęć uczestniczenia w jedynym takim projekcie na świecie.

Czytaj także: We Wrocławiu wystarczy spojrzeć, by móc zapłacić

Źródło: PayEye