Bank Pocztowy zaoferuje produkty służące finansowaniu małej energetyki
– Dla nas rynek klienta indywidualnego w kontekście energetyki obywatelskiej jest jak najbardziej interesujący. Poza farmami fotowoltaicznymi, które już sfinansowaliśmy, produktami termomodernizacyjnymi, które oferujemy, w tej chwili pracujemy nad produktami i nad stworzeniem specjalnej oferty produktowej, która uwzględni też inne mniejsze inwestycje – powiedział Kuraszkiewicz.
Bank Pocztowy zainteresowany jest zapewnieniem oferty dla dwóch segmentów. Jeden z nich to segment indywidualnych prosumentów.
– W tym segmencie mamy już duży boom w Polsce i myślę, że on będzie trwał jeszcze kilka lat. Tutaj pracujemy nad ofertą dla klientów indywidualnych np. w zakresie finansowania instalacji grzewczych, ale także projektów termoizolacyjnych – dodał prezes.
Budowa małych instalacji energetycznych
Drugi segment to mała energetyka – mikroinstalacje energetyczne do 50 kW dla spółdzielni i spółek mieszkaniowych, szkół, małych zakładów, czyli podmiotów które najbardziej będą dotknięte przez podwyżki cen energii. Zdaniem Kuraszkiewicza ten rynek będzie się rozwijał bardzo dynamicznie w najbliższych 2-3 latach
– Jestem przekonany, że w przyszłym roku, myślę, że w I połowie roku, pojawi się u nas taka oferta produktowa, która umożliwi finansowanie budowy małych instalacji energetycznych właśnie dla takich podmiotów. Jest ewidentne zapotrzebowanie na takie produkty, a moim zdaniem trend będzie wzrostowy. Mogą to być modele finansowania, gdzie cash flow będzie pochodził de facto z oszczędności – wskazał prezes.
„Czyste Powietrze” dla Banku Pocztowego
Bank jest także zainteresowany dołączeniem do grona instytucji oferujących finansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”.
– Zdecydowanie bylibyśmy zainteresowani. Przyłączymy się do tych rozmów. W tego rodzaju sformatowanych programach banki dysponują dwoma elementami przewagi: odpowiednią weryfikacją tożsamości klienta i dostępnością poprzez aplikacje czy serwisy internetowe. Sektor bankowy może wspomóc program np. w pierwszej fazie składania i rozliczania wniosków. Podobnie jak to miało miejsce z programem 500 plus. 95% wniosków do tego programu spłynęło poprzez aplikacje bankowe – powiedział Kuraszkiewicz.
Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.