Kongres Forum Technologii Bankowych 2019. Lider globalny, lider lokalny
Kapituła wyróżnienia oraz Rada Programowa Forum Technologii Bankowych podjęły decyzję o uhonorowaniu dwóch wyróżniających się na rynku finansowym menedżerów. Zgodnie z mottem kongresu wskazano lidera globalnego oraz lokalnego.
Znany nawet za oceanem
Globalnym liderem cyfryzacji sektora bankowego został prezes zarządu mBank Cezary Stypułkowski, który pełni tę funkcję od 2010 r. Wcześniej Cezary Stypułkowski pracował w J.P. Morgan w Londynie. W swojej zawodowej karierze był także prezesem zarządu Grupy PZU. Od początku przemian gospodarczych w Polsce przez 13 lat zasiadał w fotelu prezesa zarządu Banku Handlowego, czynnie uczestnicząc w rozwoju polskiego sektora bankowego i rynku finansowego. Wyróżnienie dla mBanku przyznano m.in. za wdrożenie nowoczesnego interfejsu użytkownika i pełnej bankowości internetowej według najnowszego modelu, który wytyczył kierunki na rodzimym i europejskim rynku finansowym. Nieprzerwane inwestycje w nowe technologie spowodowały, że dzisiaj mBank należy do najbardziej innowacyjnych polskich banków. Wręczający wyróżnienia Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Sp. z o.o., a także przewodniczący prezydium Forum Technologii Bankowych, dodał, że rozpoznawalność marki mBank przekroczyła granice nie tylko naszego kraju, ale również kontynentu, ponieważ nazwa i logo są rozpoznawalne nawet w siedzibach Google i Microsoft w Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji z Kongresu Forum Technologii Bankowych 2019 >>>
Prezes Stypułkowski przyznał, że wszystkie osiągnięcia i wyróżnienia dla banku to efekt ciężkiej i konsekwentnej pracy nad innowacyjnością, która w efekcie daje strukturalną przewagę nad innymi bankami.
Inspiracja od najlepszych
Z kolei lokalnym liderem cyfryzacji sektora bankowego na 15-lecie Forum Technologii Bankowych uznano Bartłomieja Noconia, który w ciągu minionych 20 lat zrealizował wiele ciekawych i innowacyjnych projektów w polskich bankach. Przez ostatnie lata Bartłomiej Nocoń związany był z PKO SA, gdzie odpowiadał za realizację strategii wielokanałowości dla klientów detalicznych i w ramach bankowości elektronicznej. Wcześniej w banku BPH z powodzeniem wdrożył jedno z pierwszych w kraju rozwiązań bankowości elektronicznej SEZAM. Przez wiele lat współpracował również ze Związkiem Banków Polskich, który uhonorował go medalem za zasługi dla polskiej bankowości.
Odbierając statuetkę, Bartłomiej Nocoń przyznał, że najciekawszym elementem jego osiągnięć jest możliwość współpracy z najlepszymi informatykami, od których wiele się uczy, a ich uwagi i doświadczenie inspirują go do kolejnych wyzwań i pozwalają się rozwijać.