7 biegów na 7 kontynentach – Korona Maratonów PKO Banku Polskiego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.250xW siedmiu maratonach na wszystkich kontynentach w jednym roku chce wziąć udział dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski. PKO Bank Polski wspiera go w realizacji tego trudnego zadania jako wyłączny sponsor. W wybranych miastach razem z nim pobiegną pracownicy Banku.

W 2013 roku Maciej Kurzajewski podejmie próbę dołączenia do elitarnego grona członków SEVEN CONTINENTS CLUB – klubu niespełna czterystu biegaczy, którzy przebiegli maratony w Europie, Azji, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce, Australii i na Antarktydzie. W tej grupie jest tylko pięciu Polaków. Jeszcze bardziej ekskluzywne jest grono ponad sześćdziesięciu osób, które zrobiły to w ciągu jednego roku. Maciej Kurzajewski chce być drugim w historii Polakiem, który dokona tego wyczynu.

– Z każdym przebiegniętym kilometrem apetyt rósł. Szukałem nowych wyzwań. I tak narodził się pomysł zdobycia „Korony Maratonów Ziemi”. Dla maratończyka to szczyt marzeń. Marzenia się spełniają, jeżeli tylko bardzo się chce, aby się spełniły. Chcę pokazać tym projektem, że trzeba mieć marzenia – i małe, i duże – i bardzo chcieć je realizować. Otwarta Europa, otwierający się świat – wszystko to sprawia, że realizacja takiego marzenia, jak przebiegnięcie siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach, jest o niebo łatwiejsza niż przed dekadą czy dwoma. Dlatego wierzę, że dzięki projektowi „Korony Maratonów PKO Banku Polskiego” uda nam się wspólnie zachęcić do biegania kolejne tysiące Polaków. – powiedział Maciej Kurzajewski.

Maciej Kurzajewski próbę zdobycia Korony Maratonów rozpocznie 15 marca 2013 roku na trasie biegu w Tel Awiwie. Później przeniesie się kolejno do Londynu, doliny rzeki Limpopo w Republice Południowej Afryki, Rio de Janeiro, Sydney, Nowego Jorku, by zakończyć zmagania 20 listopada 2013 roku, podczas ekstremalnego maratonu na Antarktydzie.

W realizacji przedsięwzięcia wspierać go będzie PKO Bank Polski. W czterech z siedmiu maratonów weźmie także udział grupa dwunastu biegaczy-pracowników Banku. W trzyosobowych zespołach będą towarzyszyć Maciejowi Kurzajewskiemu podczas biegów ulicznych w Izrealu, RPA, Brazylii i Australii. Wszystkich uczestników PKO Bank Polski wyposaży w stroje sportowe przygotowane specjalnie na potrzeby projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”. Zmagania maratończyków będzie można śledzić w kronikach emitowanych na antenie TVP1 po głównym wydaniu „Wiadomości” oraz w Internecie.

– Bieganie, szczególnie długodystansowe, kształtuje charakter, wyrabia kondycję, uczy pokory, ale też wytrwałości w dążeniu do celu. W tym sensie ma wiele wspólnego z bankowością – gdzie sukces jest pochodną dobrze przygotowanej strategii, właściwej alokacji zasobów i konsekwentnej realizacji planów. PKO Bank Polski od lat wspiera różnorodne imprezy biegowe i zachęca swoich pracowników do uprawiania tej dyscypliny sportu. Ludzie, którzy biegają, mają w sobie dużo spokoju, a zarazem entuzjazmu i energii – te cechy są niezwykle przydatne zarówno na trasie maratonu, jak i w środowisku bankowym, gdzie konkurencja jest bardzo zacięta. Biegajmy razem! – powiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

W ramach programu „Biegajmy Razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku Bank będzie sponsorem między innymi Cracovia Maraton, Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego oraz Biegu Niepodległości. We wszystkich imprezach biegowych wspieranych przez PKO Bank Polski biorą udział tysiące uczestników, a wśród nich pracownicy Banku.

Źródło: PKO Bank Polski