30 polskich miast podpisało deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności

30 polskich miast podpisało deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności
Fot. Dompress.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Włodarze ponad 30 polskich miast, w tym Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Lublina, podpisali deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności, podało Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), inicjator podpisania deklaracji.

Włodarze ponad 30 polskich miast, w tym Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Lublina, podpisali deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności #elektromobilność

Deklaracja Miast na rzecz rozwoju Elektromobilności została podpisana m.in. przez prezydentów i wiceprezydentów Białej Podlaskiej, Częstochowy, Ełku, Kędzierzyna Koźla, Kielc, Krakowa, Krosna, Lublina, Łodzi, Nowego Sącza, Olsztyna, Piekar Śląskich, Piotrkowa Trybunalskiego, Puław, Słupska, Sosnowca, Suwałk, Świętochłowic, Tarnowa, Tczewa, Torunia, Wałbrzycha, Wejherowa, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry, poinformowano.

Czytaj także: Elektromobilność w miastach. Samorządy alarmują: nie tak szybko >>>

Samorządy zadeklarowały współpracę

„Samorządy zadeklarowały współpracę w ramach tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w swoich gminach. Wyraziły gotowość do udziału w dialogu branżowym, przyczyniającym się do rozbudowy flot pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Wskazały także potrzebę edukacji oraz promocji rozwiązań nisko- i zeroemisyjnych i zapowiedziały intensyfikację działań prowadzących do upowszechnienia pojazdów elektrycznych, zarówno w transporcie publicznym, jak i prywatnym” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Będzie specjalna e-taryfa dla elektromobilności?

„Od 2011 r. wprowadzamy elektromobilność do stołecznego transportu zbiorowego. Rozstrzygnęliśmy największy w Polsce przetarg na zakup autobusów elektrycznych, a ponadto inwestujemy w infrastrukturę ładowania. Zrównoważony transport poprawia komfort życia w polskich miastach, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na ochronę zdrowia ich mieszkańców” – powiedział wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński, cytowany w komunikacie.

Zapowiedział, że za kilka miesięcy ratusz wskaże ponad 1000 miejsc, w których będą mogły stanąć ładowarki, a to ponad 2000
nowych punktów.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności oraz promująca zero- i niskoemisyjne technologie w transporcie.

Źródło: ISBnews