2 miliony kilometrów – Wyzwanie Sportowe SGB dociera do asteroidy!
Asteroida przeleci w odległości 2 mln kilometrów od Ziemi. To:
– ponad 5 razy dalej niż wynosi odległość między naszym globem i Księżycem (384 400 km),
– nieco więcej niż odległy od Ziemi punkt libracyjny, czyli miejsce, w którym równoważą się siły przyciągania Słońca i Ziemi.
W takim punkcie obiekt typu satelita mógłby sobie zawisnąć i nie byłby przyciągany przez żadne z ciał niebieskich.
Czytaj także: Wyzwanie Sportowe SGB 2024 dla klientów i sympatyków banków spółdzielczych z Grupy SGB
Wyzwanie Sportowe SGB 2024
Dlaczego o tym piszemy?
Otóż uczestnicy Wyzwania Sportowego SGB już teraz wykręcili-wybiegali-i-wychodzili 2 miliony kilometrów, które dzielić nas będą od asteroidy!
„Kopnęliśmy się” razem na asteroidę! Czyż to nie jest piękne?
W Wyzwaniu Sportowym SGB biorą udział zarówno pracownicy, jak i tysiące sympatyczek i sympatyków Banków Spółdzielczych SGB z całej Polski.
Jest nas łącznie ponad 8 300! Każdego dnia dorzucamy do wspólnego konta kilka tysięcy kilometrów, pokonywanych dla zdrowia, sportowej rywalizacji i zwykłej przyjemności.
Czytaj także: SGB-Bank wspiera dzieci z chorobą nowotworową
Rekordowy rok sportowy 2024
Biegamy, jeździmy na rowerach, rolkach i wrotkach, spacerujemy, uprawiamy nordic walking i… bijemy kolejne rekordy.
Ten rok jest absolutnie rekordowy – staliśmy się największą tego rodzaju imprezą w całej Polsce, mamy najwięcej uczestników pod logiem jednego organizatora firmowego, pokonaliśmy już ponad 2 miliony kilometrów, a zanim zbliży się do nas 2024 KJ2, będziemy mieli już na liczniku… no, poczekajmy z deklaracjami…
Fajna zabawa, wielka frajda i długa droga za nami, i jeszcze trochę przed nami. Wyzwanie Sportowe SGB kończy się 9 czerwca 2024 roku, ale przecież nikt nie przeszkodzi nam dalej prowadzić sportowego trybu życia.
Co przed nami? Otóż przed nami Wenus – 38 milionów kilometrów i Mars, około 54,6 mln kilometrów. Czyli jest jeszcze sporo do zrobienia…
O czym uprzedzamy lojalnie i dyskretnie. Szykujcie się na Marsa!
A jeśli chcecie śledzić inne nadchodzące bliskie przeloty asteroid, NASA prowadzi „Asteroid Watch”, gdzie można znaleźć aktualne informacje na ten temat: https://www.jpl.nasa.gov/