17 listopada rusza Advanced Threat Summit – forum cyberbezpieczeństwa biznesu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konferencja.01.400x26717 i 18 listopada 2015 r. w Warszawie odbędzie się dwudniowa konferencja Advanced Threat Summit, poświęcona najbardziej zaawansowanym zagrożeniom w cyberprzestrzeni dla biznesu. Ważnymi tematami tegorocznej edycji jest zastosowanie BigData  i analizy dużych zbiorów danych na rzecz cyberbezpieczeństwa oraz bezpieczeństwo sieci przemysłowych. W ramach konferencji odbędzie się ponad 50 wykładów, debat panelowych i warsztatów, w których wezmą udział polscy i zagraniczni eksperci. Gośćmi specjalnymi konferencji są David Fuhr (ntity GmbH), Fredrik Hult (Cyber Resilience Ltd.), Ray Irving (FS-ISAC) oraz Michael Sutton (ZScaler). AT Summit to największa w Polsce konferencja ekspercka dotycząca bezpieczeństwa ICT w zakresie usług, procesów i kluczowych aplikacji biznesowych.

– AT Summit to wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego, w szczególności z takich branż jak finanse i bankowość, e-commerce, telekomunikacja, utilities, czy sektor publiczny. Biorąc pod uwagę zmienność ryzyk, charakteru zagrożeń technicznych, czy sposobów wykrywania i reakcji na nie, konieczne jest bieżące podnoszenie kwalifikacji i świadomość wartości, które daje wymiana doświadczeń w gronie CSO i menedżerów bezpieczeństwa IT – mówi Przemysław Gamdzyk, Prezes spółki Evention, współorganizator konferencji. – Naszym celem jest właśnie przedstawienie i wielowymiarowa analiza współczesnych, złożonych cyberzagrożeń w biznesie – dodaje.

W tym roku Rada Programowa AT Summit wybrała 8 tematów wiodących, które będą podejmowane w trakcie konferencji, m.in. ataki ukierunkowane, APT, DDOS oraz komunikacja i koordynacja działań firmy w obliczu zagrożenia. W czasie konferencji szczególna uwaga zostanie poświęcona dwóm tematom, których znaczenie w świecie bezpieczeństwa szybko rośnie. Pierwszy to zastosowanie BigData w security, czyli duże dane w świecie bezpieczeństwa – zaawansowana analityka danych pochodzących z wielu różnych źródeł, istotnych dla bezpieczeństwa IT (od danych z plików systemowych i rejestrów zdarzeń, poprzez korelację informacji o różnych incydentach, aż do przetwarzania danych z sieci społecznościowych). Drugi to bezpieczeństwo sieci przemysłowych (SCADA) i bezpieczeństwo najbliższego nam świata urządzeń M2M/IOT.

W ciągu dwóch dni Advanced Threat Summit odbędzie się łącznie ponad 50 klasycznych prezentacji i paneli, dyskusji roundtables oraz praktycznych warsztatów. W konferencji weźmie udział blisko 250 polskich i zagranicznych ekspertów w obszarze cyberbezpieczeństwa – przedstawiciele firm z takich branż jak IT, energetyka, telekomunikacja, przemysł chemiczny, logistyka, finanse i bankowość, media, usługi profesjonalne, e-commerce, public relations, a także naukowcy i administracja rządowa. Gośćmi specjalnymi konferencji są David Fuhr, założyciel  i prezes ntity GmbH, Fredrik Hult, Executive Advisor Cyber Resilience Ltd., Ray Irving, dyrektor FS-ISAC oraz Michael Sutton, VP of Security Research ZScaler. AT Summit to największa w Polsce konferencja ekspercka dotycząca bezpieczeństwa ICT w zakresie usług, procesów i kluczowych aplikacji biznesowych sprofilowana pod kątem potrzeb menedżerów bezpieczeństwa z dużych organizacji.

Advanced Threat Summit odbędzie się 17 i 18 listopada br., w Airport Hotel Okęcie, przy ulicy 17 Stycznia 24. Formularz rejestracyjny dostępny na https://atsummit.pl/formularz/

Konferencja jest organizowana przez Evention oraz ISSA Polska – krajowy oddział międzynarodowej organizacji ISSA zrzeszającej profesjonalistów cyberbezpieczeństwa na całym świecie.

Evention,
ISSA Polska