100 stypendiów Santander Tech Revolution in Finance ‒ IE University dla studentów i absolwentów

100 stypendiów Santander Tech Revolution in Finance ‒ IE University dla studentów i absolwentów
Źródło: Twitter @SantanderUni
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stypendia są przeznaczone dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków z dziedziny nauk ścisłych, takich jak: technologia, inżynieria i matematyka. O stypendium mogą wnioskować studenci z dziewięciu krajów, poprzez formularz na stronie www.santander-grants.com do 23 września 2020 r. - informuje Bank.

#JoséMLinares: IE i Grupa Santander uruchamiają stypendia #TechRevolutionInFinance”, aby absolwenci i przyszli absolwenci mogli odkryć szanse na rozwój kariery, które oferuje świat finansów #Studenci #Stypendia #RynekFinansowy @SantanderUni @bancosantander @SantanderBankPL

Grupa Santander w ramach programu Santander Universidades oraz IE Foundation przyzna 100 stypendiów (Santander Tech Revolution in Finance – IE University Scholarships) absolwentom i studentom ostatnich dwóch lat na kierunkach obejmujących nauki ścisłe m.in. technologię, inżynierię i matematykę.

‒ Kierunki, które obejmują nauki ścisłe – technologię, inżynierię i matematykę są postrzegane jako szczególnie przydatne w sektorze finansowym. Jesteśmy tego w pełni świadomi, dlatego IE i Grupa Santander uruchamiają stypendia Tech Revolution in Finance, aby absolwenci i przyszli absolwenci mogli odkryć szanse na rozwój kariery, które oferuje świat finansówpowiedział José M. Linares, Starszy Wiceprezes i szef Globalnej Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej Santandera.

Stypendia są dostępne dla studentów z dziewięciu krajów (Polski, Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Meksyk, Chile, Portugalia i Wielka Brytania) i mogą się o nie ubiegać osoby w wieku 20‒28 lat, które posiadają maksymalnie trzy lata doświadczenia zawodowego.

Czytaj także: Polskie banki zwinniejsze niż fintechy?

Szkolenia online w języku angielskim

Celem programu jest udostępnienie odpowiednich narzędzi, które pomogą stypendystom poznać możliwości rozwoju kariery zawodowej w sektorze finansowym.

Studenci przejdą szkolenia online w języku angielskim, które poprowadzą wykładowcy z IE University’s IE School of Human Sciences and Technology.

5-tygodniowy kurs będzie poświęcony zastosowaniu nowoczesnych technologii w sektorze finansowym, takich jak chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja, Big Data i ekonomia współdzielenia oraz cyfrowe zarządzanie funduszami inwestycyjnymi.

Czytaj także: Chatbot może przynieść miliony dolarów oszczędności. Ale trzeba uważać, żeby nie zamienił się w rasistę

Autorski program zajęć o bankowości

IE University we współpracy z Santander Universidades i zespołem Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej opracowały autorski program kursu, który umożliwi studentom zapoznanie się z nowymi obszarami pracy w bankowości.

‒ Celem naszej fundacji jest zapewnianie najbardziej utalentowanym studentom szkoleń na wysokim poziomie. Chcemy przekazać im wiedzę na temat m.in. wpływu nowych technologii na potrzeby ekosystemu finansowego, ale też umiejętności, które będą przydatne w rozwoju kariery zawodowej oraz w wywieraniu pozytywnego wpływu na społeczeństwo.

Możliwość realizacji programu we współpracy z Grupą Santander, to prawdziwy przywilej – zaznaczył Gonzalo Garland, Wiceprezes IE Foundation.

Wnioski o stypendia można składać na stronie www.santander-grants.com do 23 września 2020 r.

Źródło: Santander Bank Polska