Zwolnienia grupowe w Banku Pocztowym: pracę straci ponad 200 osób
„Strony porozumienia uzgodniły m. in. kryteria doboru pracowników do zwolnienia, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres pomocy zwalnianym pracownikom. Zgodnie z jego zapisami restrukturyzacja zatrudnienia obejmie maksymalnie 204 osoby. Zostaną one objęte świadczeniami przewidzianymi prawem pracy oraz dedykowanym programem outplacementowym. Uzgodniono także, że zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w okresie od maja do 30 września 2021 r.” – czytamy w komunikacie.
Czytaj także: Bank Pocztowy planuje zwolnienia grupowe >>>
Bank Pocztowy zawiąże rezerwę restrukturyzacyjną na ok. 2,2 mln zł
Bank Pocztowy zapowiedział, że zawiąże na poczet kosztów związanych z rozwiązaniem umów o pracę i zmianą warunków zatrudnienia rezerwę restrukturyzacyjną w szacowanej wysokości ok. 2,2 mln zł, która obciąży wynik finansowy w II kwartale br.
Czytaj także: Bank Pocztowy zostaje przy systemie pracy hybrydowej i rezygnuje z części powierzchni biurowych >>>
Optymalizacja zatrudnienia to jedno z działań z obszaru rentowności realizowanych w ramach wdrażania planu naprawy, mającego zapewnić powrót do trwałej rentowności i wspierać realizację strategii banku w jej horyzoncie do 2024 r.
– podsumowano.
W połowie kwietnia br. Bank Pocztowy poinformował, że – w ramach wdrażania planu naprawy – zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe od maja 2021 roku do 30 września br., które obejmą nie więcej niż 235 osób.
Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.